Za pár let se v jejich pozici mohou ocitnout i začínají chlapci a dívky ročníku 2013 a 2014. Právě pro ně je určený tradiční nábor, který ve čtvrtek 5. září od sedmnácti hodin ve sportovním areálu Vlastislava Marečka na Vršavě pořádá vedení FC Fastav Zlín.

„Za dobu mého působení u přípravek je to již čtvrtá podobná akce. Všichni věříme, že stejně jako minulý rok i letos mezi nás dorazí více než třicet dětí, které chceme přilákat ke sportu a zabavit je. Chceme, aby chlapci a dívky měli radost z pohybu.

„A je úplně jedno, zda jsou někde registrovaní nebo ne,“ prohlásil šéftrenér přípravek zlínského Fastavu Jakub Řihák.

Podle něj zájem o náborovou akci v Baťově městě roste.

„I když si někdo stěžuje, podle mě je dětí hodně. Třeba v létě jsme měli akci a přišlo na ni devadesát kluků a děvčat. Možná je to tím, že se daří ligovému áčku a hlavně rodiče na značku Fastav slyší,“ míní Řihák.

Začínajícím fotbalistům a fotbalistkám se budou při hodinovém tréninku věnovat všichni trenéři přípravek ligového klubu. Zkušeným odborníkům jde hlavně o to děti zaujmout.

„Nábor bude zaměřený hlavně pohyb. Všechno bude formou zábavných soutěží a her. Chceme, aby se děti seznámily s fotbalem i dalšími míčovými sporty,“ říká Řihák.

Zkušení trenéři se nováčkům budou věnovat po celý první rok zdarma.

„Neděláme žádné výběry, normálně je necháme fungovat, aby se rozkoukaly a všechno vyzkoušely. Rozdělujeme je až po jedné sezoně. Potom už záleží na pohybových a jiných dovednostech,“ vysvětluje.

Rodiče, kteří vezmou své ratolesti začátkem září na Vršavu, by neměli zapomenout potomkům přibalit kopačky, sportovní oblečení, láhev na pití a míč. Všechno ostatní už budou mít k dispozici.

Ligový Fastav má momentálně pět družstev přípravek ve věku od sedmi do jedenácti let. K chlapeckým týmům však chce ještě založit také dívčí celek. Nábor určený pro žákyně ročníku 2005 až 2010 se na Vršavě uskuteční v úterý 27. srpna od 17.30.

Nábor fotbalistů FC Fastav Zlín

Kdy? Čtvrtek 5. září od 17.00

Kde? Sportovní areál Vlastislava Marečka na Vršavě ve Zlíně

Kdo? Nábor je určený pro kluky a dívky ročníků 2013 – 2014

Kdy? Úterý 27. srpna od 17.30

Kde? Sportovní areál Vlastislava Marečka na Vršavě ve Zlíně

Kdo? Nábor je určený pro žákyně ročníku 2005 až 2010