Ševci z Brna do třináct set kilometrů vzdáleného Kišiněva odletěli dnes dopoledne. V Moldávii, kde chtějí odčinit poslední nezdar z Olomouce, se představí ve čtvrtek večer.

Zlín je po čtyřech zápasech ve skupině F se dvěma body poslední, a pokud chce ještě pomýšlet na postup, musí v Tiraspolu bezpodmínečně zvítězit.

V případě remízy či porážky se totiž z posledního utkání ve skupině proti moskevskému Lokomotivu stane pouhá formalita.

Ševci ale ani po předcházejících venkovních porážkách 0:3 hlavy nevěší. Do Moldavska odcestovali s bojovnou náladou.

„Jedeme tam uhrát co nejlepší výsledek, abychom se měli od čeho odrazit v pondělním derby se Slováckem,“ říká stoper Zoran Gajić.

I když úvodní souboj v Olomouci skončil bezbrankovou remízou, je Šeriff velkým favoritem. Fotbalisté Tiraspolu v prestižní soutěži ještě neprohráli, navíc se nečekanou výhrou v Moskvě vyhoupli právě před Rusy druhé místo. A postupovou příčku chtějí Moldavané uhájit.

„Tiraspol je v situaci, že musí vyhrát, což nám může hrát do karet. My nemáme co ztratit,“ připomíná Gajić.

Fastav na favorita vyrukuje s defenzivní taktickou a pokusy o rychlé protiútoky. Podle trenéra Bohumila Páníka mají hráči ideální příležitost odčinit mizerný výkon z Olomouce a zajistit si místo v sestavě proti Slovácku.

„Na druhé straně Šeriff cítí šanci, bojuje o postup, takže nás v Moldavsku čeká peklo,“ tuší zkušený kouč.

Sám Páník neví, co má od návštěvy Moldavska očekávat. Stejně je na tom celá zlínská výprava.

„V Moldavsku jsem ještě nebyl, moc toho o této zemi nevím,“ přiznává Srb Gajić.

Ševci přiletí do Kišiněva po třinácté hodině. V hlavním městě se pouze odbaví. Do dějiště utkání se přesunou autobusem. Ubytovaní budou v hotelu Russia.

Podmínky v Tiraspolu, jenž je hlavním městem Podněsterské moldavské republiky a má kolem sto padesáti tisíc obyvatel, jsou podobné jako v Česku. V době utkání má být ale pod nulou.

Čtvrtečnímu zápasu bude předcházet oficiální tisková konference, po ní ševci na stadionu Sheriff s kapacitou 14 300 diváků absolvují tradiční předzápasový trénink.

V den utkání čeká Moravany rozhýbání v okolí hotelu, příprava na utkání a přesun na stadion. Duel 5. kola základní skupiny Evropské ligy vypukne zítra ve 22 hodin místního času (21.00 SEČ).