„Měsíc únor byl mimořádně bohatý na sněhové srážky a to se promítlo do nákladů,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Doplnil, že nejhorší byla situace v okrese Vsetín, kdy na zimní údržbu komunikací padlo téměř patnáct milionů korun. Nejméně pak zima stála v okrese Uherské Hradiště, a to necelých deset milionů korun.

Vysoké výdaje však pro silničáře znamenaly první dva měsíce letošního roku. Náklady na úpravu krajských silnic se za leden a únor dohromady vyšplhaly na částku bezmála sedmaosmdesáti milionů korun. „Je to víc peněz, než kolik stojí v mírnějších zimách údržba silnic II. a III. třídy za celý rok,“ upozornil Malý.

Silničáři ale mají co dělat i nyní. „Je nutné neodkladně zahájit úklid vozovek, sběr posypového materiálu a také začít s plošnými opravami silnic, protože stav vozovek je výrazně horší než v předešlých letech,“ poznamenal Malý.

Podotkl, že kvůli nákladným zimním zásahům bude muset ŘSZK požádat Zlínský kraj o posílení provozního příspěvku o padesát milionů korun. „Zatím však nehodláme potřebné práce na údržbě silnic ani plánované investice omezovat. Pokud by ale nedošlo k posílení rozpočtu, museli bychom své plány redukovat nebo i odložit některé investice ve druhé polovině roku,“ konstatoval ředitel ŘSZK.