Rekonstrukce čeká svažitý silniční úsek na trase mezi Lukovem a Velíkovou o délce délce 603 metrů. „Tuto stavbu jsme měli připravenu již delší dobu. Silnice z Fryštáku přes Lukov, okrajem Velíkové a dál do Hrobic a Slušovic do určité míry nahrazuje dálniční trasu, která je v projekční přípravě,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý.

„Po silnici od Lukova na Velíkovou nyní denně projíždí kolem dvou tisíc vozidel. Význam této silnice se ještě zvýší, až bude otevřen úsek dálnice z Hulína do Fryštáku. Je důležité, aby byla naše silnice před zprovozněním dálnice v pořádku,“ vysvětlil ředitel.

Začátek stavby je situován u dopravní značky začátek/konec obce Zlín-Velíková, stavba končí v křižovatce se silnicí II/489.

„Během úpravy silnice bude sjednocena šířka komunikace na 6,50 metru, dojde k sanaci okrajů vozovky a bude provedena recyklace vozovky za studena s položením nových asfaltových vrstev,“ vyjmenoval za ŘSZK Vojtěch Cekota.

ŘSZK za tuto stavbu zaplatí 10,283 milionu korun. Práce potrvají od 17. června do konce srpna.

„Stavební práce budou realizovány za úplné uzavírky úseku silnice II/491 při zajištění nezbytné obsluhy a dostupnosti dotčených vlastníků sousedních nemovitostí. Objízdná trasa pro všechna vozidla bude vedena po silnicích II/489, III/49015, III/4915 a III/4912 přes Lukov, Štípu a Velíkovou,“ doplnil Cekota.

close Silnice mezi Lukovem a Velíkovou se kvůli rekonstrukci v létě uzavře. Řidiče čeká objížďka přes Štípu. info Zdroj: ŘSZK zoom_in Silnice mezi Lukovem a Velíkovou se kvůli rekonstrukci v létě uzavře. Řidiče čeká objížďka přes Štípu.