„Komunikace R49 se nachází stále vpřípravné fázi, brzy už ale požádáme ostavební povolení,“ uvedl vedoucí zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Rostislav Vacula. Pokud nenastanou problémy svýběrem zhotovitele stavby, začne se stavět během několika měsíců. „Přislíbeno na to máme na příští rok přes tři sta milionů korun,“ upřesnil Vacula.

Podobně se vyjádřil izlínský hejtman Libor Lukáš. „Uděláme všechno pro to, aby stavba prvního úseku R49 mezi Hulínem a Fryštákem začala příští rok. Půjde to nejspíš až vjeho druhé polovině. Usnesení sněmovního hospodářského výboru, který se vlistopadu rozhodl navýšit rozpočet na stavbu způvodních šedesáti na tři sta padesát milionů korun, nás ktomu posunuje,“ uvedl zlínský hejtman LiborLukáš.

Současně propuknou také práce na přivaděči Fryšták– Zlín. Ten by se dal pomyslně rozdělit na tři části. Tu zFryštáku ke křižovatce vKostelci má na starosti ŘSD a Státní fond dopravní infrastruktury, etapu od křižovatky po Kaufland na Vršavě zastřešuje kraj, zbytek včetně obchvatu Zálešné spadá pod zlínský magistrát. Přivaděč iR49 mají být zprovozněny zároveň vroce 2010. „Tuto podmínku jsme si vymínili. Zamezí to tomu, že by ve městě vznikl dopravní špunt,“ vysvětlil starosta Fryštáku Lubomír Doležel.

Přivaděč povede zFryštáku přes tamní přehradu kolem Kauflandu a Zálešné kLidlu na Obecinách. Tam se napojí na třídu T.Bati. Ve Fryštáku vokolí hráze už vtěchto dnech dělníci chystají terén. „Nejedná se ještě přímo oinvestiční akci. Jde pouze opřípravu území ke stavbě,“ objasnil Doležel.

Silnice R49 propojí Česko se Slovenskem. Celkem bude dlouhá šedesát kilometrů. První etapa zHulína do Fryštáku bude stát téměř sedm miliard.

Přečtěte si také:

Na stavbu komunikace R49 asi bude více peněz

Fryšták je s R49 smířený