Řidiči by proto měli volit obezřetnou jízdu, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Sněhu napadlo tradičně nejvíce na Valašsku, kde již od středních poloh leží na vozovkách nesouvislá vrstva sněhu a na horách ujetý sníh. Většina silnic v ostatních částech kraje je mokrá. Až do 10:00 ale pro celou Českou republiku platí výstraha Českého hydrometeorolo­gického ústavu, která varuje motoristy před možnou tvorbou náledí. Nahrávají tomu i ranní teploty, které se ve Zlínském kraji pohybovaly od minus tří do plus jednoho stupně Celsia.

Kroměřížsko 

Cesty na Kroměřížsku pokryl první sníh

Vozovky na Kroměřížsku dnes pokryla první vrstva sněhu. Už během noci vyslala do terénu Správa a údržba silnic Kroměřížska své vozy. Cesty jsou mokré, místy namrzlé.

Dispečerka Lenka Horáková ze SÚS Kroměřížska potvrdila, že na silnicích zatím nedošlo k žádným větším komplikacím.

„Do terénu jsme posílali pracovníky už v noci, teď je střídala ranní směna. Vozovky jsou převážně vlhké a mokré po chemickém ošetření. Všechny vozy máme vyjeté a pracujeme na údržbě. Hlášen nemáme zatím žádný problém," informovala Horáková.

Obdobná situace je i na Bystřicku. Vedoucí střediska v Bystřici pod Hostýnem Pavel Dvořák ujistil, že údržba cest se zatím obešla bez problémů.

„Posypové vozy jsou na svých okruzích. Některé silnice namrzají, je tedy třeba dbát vyšší opatrnosti. Někde je ujetá centimetrová vrstva sněhu. Zatím nemáme hlášeny žádné problémy. Dnes to byl jen malý začátek zimy," řekl Dvořák. (lič)