Aktuální deštivé počasí, střídání nízkých a vysokých teplot ve dne a v noci, zapříčinilo vzniku řady výtluků. Většina míst vozovky je nyní provizorně spravená. Další opravy jsou naplánované na tento týden.

„Bydlím v Ludkovicích a pravidelně jezdím do Zlína přes Kudlov. Teď po Vánocích je to hrůza. Sníh sice nikde, ale ty výtluky, nedá se jim vyhnout,“ stěžovala si v minulých dnech na sociálních sítích uživatelka Jana.

A nebyla sama. Přitakal jí i Jaroslav bydlící přímo na Kudlově. „Je to děs, díry po obou dvou stranách silnice, auto dostává zabrat. A to zima ani pořádně nezačala.“

Opravy v rámci možností

Nejvíce závad ve Zlínském kraji je podle ředitelství silnic a dálnic na silnicích I/49 (Vizovice–Zlín), I/50 (Uherské Hradiště–Starý Hrozenkov) a I/35 (Lešná, Palačovská spojka–Prostřední Bečva). V rámci možností jsou nyní prováděny provizorní opravy.

Jakmile to počasí dovolí, začne se se s finálními. „Vzhledem k průběhu počasí se v posledních týdnech objevilo několik dalších výtluků na našich vozovkách. Nyní nejsou v provozu obalovny živičných směsí, proto opravy mohou být prováděny pouze suchou směsí, což je jen dočasná oprava do jarního období. V minulém týdnu byly touto směsí opraveny na Zlínsku nejhorší vozovky, včetně úseku Kudlov – Zlín a dále například na silnici Fryšták – Zlín nebo Slušovice – Hrobice,“ řekl ředitel Silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Další opravy cesty z Kudlova jsou naplánovány na tento týden.

Už od příštího roku by po českých silnicích mohli jezdit sedmnáctiletí absolventi autoškol. Vedle sebe na sedadle spolujezdce však bude muset sedět zkušený šofér, nejčastěji rodič. Ilustrační foto.
Novinka na silnicích: Po autoškole dostanou lidé řidičák jen na zkoušku

Redaktoři Deníku si v úterý cestu projeli a většina míst byla v pořádku. Kvůli několika zbývajícím úsekům, které ještě nejsou opravené, doporučují řidičům snížit rychlost, aby v pořádku dojeli do cíle.

Jak vznikají výtluky

Důvodem vzniku výtluků je hlavně střídání nízkých a vysokých teplot. I do sebemenších prasklin na vozovce proniká během oteplování voda, která při opětovném mrznutí narušuje konstrukční vrstvy komunikace. Vyšší četnost srážek a zatížení silnic dopravou pak vznik výtluků urychlují.

Ilustrační foto
Ve Zlínském kraji vloni opravili třináct silnic první třídy a pět mostů

Provizorní opravy spočívají v používaní studené asfaltové směsi. Často musí být mnohdy prováděny opakovaně.

Vzhledem k tomu, že v zimním období nejsou v provozu obalovny, je ve většině případů nutné na opravy dlouhodobějšího charakteru počkat až na příchod jara.