Zvláště úsek směrem k průmyslové zóně je ve špatném stavu. Řidiči, kteří tudy pravidelně jezdí, už předem zpomalují a krokem přejíždějí do protisměru ve snaze se jámám vyhnout. Marně. Pokud ještě zaprší a výmoly se zaplní vodou, jsou kolemjdoucí obdařeni špinavou sprškou.

Cesta kolem nemocnice neunikla pozornosti uživatelům internetu.

Na tahu mezi Zlínem a Vizovicemi vznikne kruhový objezd. U odbočky na Slušovice.
Na tahu mezi Zlínem a Vizovicemi vznikne kruhový objezd. U odbočky na Slušovice

„Představa, že jsem řidič záchranky a musím tudy projet několikrát za den, navíc když spěchám, mě straší. Je mi upřímně líto i těch, které sanitka veze,“ reagoval na situaci jeden z komentářů na sociálních sítích.

„Je to paráda, převážet někoho po operaci. Bolavého, se stehy, nebo naopak přivážet zraněného do nemocnice. Každý naráz či otřes cítí ten člověk několikanásobně víc. Nejen cesta, bohužel i ten chodník je jedna velká tragédie,“ upozorňuje další pisatel.

V plánu je velká oprava nábřeží, ta ale začne nejdříve příští rok.

„Do té doby budou probíhat pouze lokální opravy,“ informoval mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Město plánuje velkou rekonstrukci

Ve fázi příprav je generální oprava cesty od křižovatky Zálešná XII/Podvesná XVII a Havlíčkovo nábřeží po křižovatku Peroutkovo nábřeží a Dolní dědina/Pekárenská.

„Oprava by měla proběhnout v letech 2025 a 2026,“ upřesnil Melzer.

Nábřeží má být rozšířeno, vznikne nový chodník, cyklostezka i zastávka MHD. Během rekonstrukce bude zjednosměrněna silnice a řidiče omezí ještě některá další opatření.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: XXIV. Lešetínský fašank ve Zlíně

Zdroj: Dominik Pohludka