Hasiči od včerejšího večera do dnešního dopoledne vyjížděli převážně k popadaným stromům na komunikace, kde bránili řidičům v průjezdu.

„Řidiči na tísňovou linku hasičů volali celkem desetkrát. Naštěstí ani v jednom případě nedošlo ke zranění. Jako první vyjížděli pár minut před devátou hodinou večerní do Babic, dále do Horního Němčí, Strání, Krhové, Bystřice pod Hostýnem, Lužné a dnes ráno zasahovali v obci Branky a Velké Lhotě na Vsetínsku,“ popsala za krajské hasiče tisková mluvčí Lucie Javoříková.

Podle ní byli hasiči ve třech případech přivoláni k uvolněným plechům na budovách. Jako první vyjeli v pátek deset minut po desáté hodině večerní do Hulína na Kroměřížsku, kde byl uvolněný plech na střeše budovy. Poté až ve tři hodiny v noci vyjeli hasiči do Valašského Meziříčí, kde zajišťovali uvolněné plechy na čtyřpatrové budově.

„Ve třetím případě se jednalo o mezikrajskou výpomoc v místní části Milokošť ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku, kde hrozilo odlétnutí střechy rodinného domu,“ doplnila Lucie Javoříková.

Ilustrační foto.
KNTB vyhlásila zákaz návštěv