Slib, že se neopijeme, bere mnohdy s přibývajícími posledními minutami v končícím roce za své, což má za následek hlavní novoroční předsevzetí: „Už nikdy nebudu pít."

Jak se tedy chránit před tímto stavem? Co je nejlepší, pít alkohol, či nepít? A jak můžeme dopadnout, pokud to se silvestrovským veselím přeženeme?

Zásadně nemíchat alkohol

Podle vedoucího hotelu Baltaci Atrium Lukáše Žaludka je nejdůležitější střídmost v konzumaci alkoholických nápojů.

„Klíčové je držet se jednoho nápoje. Je také dobré se pořádně najíst, klidně může být jídlo mastnější, protože tuk váže alkohol. Ten je dobré řádně zapíjet nealkoholickými nápoji, nejlépe vodou. Dopady pro organismus nejsou tak velké a tělo se s konzumovaným alkoholem lépe vypořádá," upozornil Žaludek.

Stejně jako v hotelu Baltaci, kde je již silvestrovský program zajištěn včetně posezení u cimbálové kapely, těší se na veselí posledního dne v roce a hosty také ve zlínské restauraci V Práci.

„Pokud si hosté zábavu o Silvestru chtějí užít co nejdéle bez novoročního bolehlavu, neměli by v žádném případě míchat alkohol," podotkl zástupce ve Zlíně známého restauračního zařízení Radovan Prokop. Podle něj je také důležité, aby hosté konzumovali dobré a kvalitní jídlo.

„Máme pro ně na večeři nachystánu vepřovou panenku, chlebíčky či chuťovky," uzavřel Prokop.

Na záchytce bývá na Silvestra klid

Metylalkoholová aféra zřejmě zapříčinila, že na kroměřížské protialkoholní záchytné stanici nečekají o silvestrovské noci zvýšený příliv klientů.

„Můžeme říci, že veselí se odehrává většinou v restauracích nebo v domácím prostředí, proto jsme neměli i vloni na Silvestra žádné klienty," řekla hlavní sestra Kroměřížské nemocnice Marie Christovová.

„Nejčastěji k nám vozí klienty spíše z Kroměřížska, ne proto, že by tady lidé víc pili, ale proto, že jsme nejblíže. Lidé také reagují na povětrnostní vlivy. Pokud ve velkém mrazu nebo špatném počasí vidí někoho na ulici spát na lavičce, bojí se, aby neumrzl," dodala Christovová.

Pokud klient protialkoholní stanice stráví v tomto zařízení noc, přijde ho pobyt na 8445 korun.

Opilcovo zvíře končí v útulku

„U každého ležícího člověka je potřeba zjistit, zda nemá nějaké zranění. V drtivé většině k němu přivoláme lékaře k posouzení zdravotního stavu," sdělila mluvčí městské policie ve Zlíně Šárka Škubalová.

V případě zranění skončí v Baťově nemocnici na ošetření, v opačné situaci může strážník rozhodnout o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice Kroměříž. V tomto případě musí lékař potvrdit schopnost jeho převozu a městská policie musí zjistit, zda je volná lůžková kapacita.

„Bohužel vzhledem k tomu, že se většinou jedná o sociálně nepřizpůsobivé občany, náklady spojené s jejich převozem jsou vesměs nevymahatelné. Pokud má u sebe opilý člověk psa, musí přijet buď odchytová služba, nebo psovodská hlídka, která je schopna zvíře odchytit a následně ho umístí do útulku," doplnila Škubalová.

Výjezdy záchranky se hradí z pojištění

„Jestliže jsme přivoláni k lidem, kteří to přehnali s alkoholem, leží a vykazují poruchy vědomí, provedeme vyšetření, jestli se jedná o opilost. U lehké opilosti předáme člověka strážníkům nebo odpovědné osobě, která jej doprovází. Pokud je však zraněn či ve zdravotní indispozici, převážíme tohoto pacienta na příjem úrazové ambulance, chirurgického či interního oddělení," poznamenal Petr Olšan, mluvčí záchranné služby Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně.

„Pokud dle příznaků, jako je nevolnost, porucha zraku, bezvědomí a v nejhorším případě selhávání životních funkcí, máme podezření na otravu metylalkoholem, převážíme pacienta k okamžitému vyšetření do Baťovy nemocnice. Pro tyto případy hned podáváme postiženému čistý alkohol, který máme s sebou," dodal Olšan.

Kocovina je když…

Jedná se o označení stavu způsobeného vedlejšími účinky po konzumaci alkoholu. Projevuje se bolestí hlavy, pocitem žízně, citlivostí na světlo i hluk, nevolnostmi, třesem a celkovým oslabením, navíc podloženým i výraznou dehydratací organismu.

Naplno se projevuje až po odeznění euforizujících a tlumivých účinků alkoholu. Kocovinu dále způsobuje nedostatek minerálů a vitaminů v těle. Při konzumaci alkoholu se může člověk dostat do fáze alkoholové intoxikace, kterou je složité odlišit od kocoviny.

Co s tím, když už ji máme, jak ji přežít?

Spolehlivou metodou, jak tomuto jevu předcházet, je omezit množství požívaného alkoholu. Před jeho konzumací se doporučuje dobře se najíst, v průběhu konzumace nemíchat druhy alkoholických nápojů a také k němu pít čistou vodu. Fermentované nápoje jako ležáky a víno způsobují zpravidla silnější kocovinu než čisté destiláty.

Zaručený vyprošťovák česnečka od babky Zity:

Na 4 porce si připravte: 10 stroužků česneku, 100 g tvrdého sýru, 1 lžíci majoránky, silný vývar asi z 1-2 kil uzených že-bírek , 2 lžíce sádla, 2 krajíce chleba, 1 cibuli, 2 brambory, 2-4 vejce, pepř a případně sůl.

Cibuli očistěte a nakrájejte najemno, česnek oloupejte a nejlépe prolisujte nebo utřete. Pokud ho pouze nakrájíte, bude ho potřeba více.

Na sádle zpěňte cibuli, přidejte uzené maso pokrájené na menší kostičky. Vše krátce osmahněte. Když cibulka zesklovatí, zalijte základ vývarem z uzených žebírek a přidejte česnek.

Brambory oloupejte, pokrájejte na kostičky a přidejte do vroucího vývaru. Vařte 10 až 15 minut, dokud nejsou brambory měkké. Před dokončením se vyplatí přidat ještě trochu prolisovaného česneku. Dodá česnečce ten správný říz. Pak už jen polévku dochuťte majoránkou, případně pepřem a solí (vývar ale bývá sám o sobě často slaný až dost) a základ máte hotový.

Na sádle osmahněte na kostičky rozkrájený chleba. Tvrdý sýr pokrájejte na kostičky nebo nastrouhejte podle chuti. Připravte kostičky chleba a sýru a vše zalijte vroucí polévkou. Můžete do talíře ještě rozklepnout vejce. Zdroj: Wikipedie

JANA ZAVADILOVÁ