Ti, kdo chtějí strávit na horách přelom starého a nového roku, by proto neměli otálet. Je nejvyšší čas si ubytování zamluvit. „Lidé volají. Už teď jsme zhruba z padesáti procent plní,“ potvrdila Jana Kocurková z horské chaty Kohútka v Novém Hrozenkově.

Většinu rezervací prý tvoří stálá klientela, která si zamlouvá pobyt z roku na rok.

Kromě dostupnosti několika lyžařských vleků si zde budou moci silvestrovští hosté užít i premiéru moderní lanové dráhy o délce 730 metrů, která má v rekreačním středisku nahradit dva zastaralé vleky. „To je určitě velké lákadlo. Silvestr bude tradičně s hudbou. Jinak není třeba nic vymýšlet,“ dodala.

Na sousedním horském hotelu Javorka je situace s kapacitou obdobná. „Počítáme, že koncem října tu budeme praskat ve švech,“ prorokoval Radek Dvořák z Javorky. Lidé si podle něj zamlouvají termíny brzo, hned s koncem letní sezóny.

Letos bude o zábavu postaráno. „Přijde i kouzelník,“ prozradil Dvořák.

Pomalu se zaplňuje také horský hotel Koh-i-noor na Soláni ve Velkých Karlovicích, který se zatím spravuje. „Určitě budou volná nějaká místa ještě v polovině prosince, a to kvůli rekonstrukci,“ dal naději opozdilcům Petr Čech.

Dvě třetiny pokojů bude mít hotel zbrusu nových. Do konce měsíce září počítají provozovatelé s obsazením padesáti procent místa. „Objednávky nejsou závazné, ale pokud lidé nesloží zálohu, zrušíme je a nabídneme dalším zájemcům,“ vzkázal Čech.

Turisty láká hlavně na vánoční pobyty. Letos prý s pravým stromkem na pokojích i se společnou štědrovečerní večeří všech hostů.

Ani o Silvestru se lidé na chatě nebudou nudit. „Mohou se těšit na ohňostroj, taneční zábavu a raut,“ prozradil.

S větší části je obsazená i horská chata Selanka ve Valašských Senicích. „Teď začínáme. Rezervace budeme přijímat ještě kolem září a října,“ řekla provozovatelka Yvona Trčalová.

Od patnáctého září pak budou muset zaplatit do deseti dnů zálohu.