Lidé stále sázejí, zájem ale kvůli finančním potížím společnosti přece jen ochladl

„Hlavně si chodí dobít kredit. Klasického sázení ale ubylo,“ konstatovala trafikantka v podchodu u zlínského náměstí Práce. Stálí klienti prý chodit nepřestali, ale ti sváteční se spíše jen informují o situaci. „Když viděli titulek ve vystavených novinách, a potom, co to bylo ve zprávách v televizi, si to často rozmysleli,“ podotkla.

Menší zájem sázekchtivých zaznamenali i na poště na zlínském náměstí Míru. „Záleží ale také, kdy jsou důchody a výplaty,“ zdůraznila tamní prodavačka.

Jestli vůbec sázení přes Sazku ještě funguje, se zase lidé ptají v jiné trafice v centru Zlína. Naopak u zastávky na náměstí Práce trafikantka nezaváhala. „Možná sází o malilinko méně, ale rozdíl je jen nepatrný,“ ujistila. Ve všech oslovených prodejnách pak konstatovali, že dobíjení kreditu do telefonů je stále žádané.

Ve sběrně Sazky na tř. T Bati pracovnice nepozoruje, že by měla méně zákazníků. „Berou i sázenky za sto sedmdesát korun, aby mohli hrát o hlavní jackpot,“ uvedla s tím, že stejně jako Sportku mají stále nemalý zájem o sázení ve hře euromiliony.

Lednový jackpot je prý možné vyplatit

Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, jenž tvrdí, že je největší věřitel Sazky s pohledávkou 1,5 miliardy korun. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

Vedení Sazky může od minulé středy nakládat s majetkem společnosti jen se souhlasem předběžného insolvenčního správce. V pondělí podala prozatímnímu insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi návrh k dočasnému zastavení loterijní činnosti. Mlžila také kolem výplaty rekordního jackpotu 103,4 milionu korun který padl letos 6. ledna. Podle zákona má na vyplacení výhry lhůtu 60 dní od přihlášení výherce, který se musí do 35 dnů přihlásit o výhru. Kdyby se tedy přihlásil ihned druhý den po výhře, nejzazší termín pro výplatu by v tomto případě byl 7. březen. Cupka přitom Sazce podepsal souhlas s vyplacením rekordního jackpotu minulý pátek. Podle Cupky Sazka v dopisu přiznává, že nemá peníze na vyplacení jackpotu a dluží i mobilním operátorům.

V současné době jsou společností Sazka vypláceny výhry do 500 tisíc korun a výherci vyšších výher jsou podle mluvčího společnosti Jana Tuny případně chráněni jistinou složenou na ministerstvu financí.