„V práci už jsou například všichni zaměstnanci kuchyně a připravují věci, na které nemají čas během běžného školního roku,“ prozradil ředitel 8. Základní školy ve Zlíně­-Malenovicích Pavel Nedbal.

Ve škole jsou také všechny uklízečky a školníci. „I ti mají spoustu práce. Upravují trávníky a prostory před budovou, uklízečky leští podlahy,“ dodal ředitel. Pedagogičtí zaměstnanci nastoupí v úterý 25. srpna, tedy přesně týden před začátkem školního roku.

Na škole se v těchto dnech také instaluje software, který umožní propojení objednávání obědů mezi jídelnou, dětmi, a pro kontrolu nově i jejich rodiči.

Ve vizovické základní škole dělali po celé prázdniny rozsáhlé stavební úpravy. „Na horní budově finišujeme s novou fasádou a na staré budově prvního stupně dokončujeme přestavbu bytu na školní družinu,“ shrnula zástupkyně ředitelky Marcela Hruzíková.

Podle ní jsou ve škole přítomni všichni nepedagogičtí pracovníci a vedení školy. „Ostatní učitelé přijdou do práce příští středu. My pracujeme na rozvrzích a na úpravách školního vzdělávacího programu,“ popsala.

Život se pomalu rozbíhá i v základní škole ve Slušovicích. „Nastoupili kuchaři a kuchařky, a také kantoři si už chodí pomalu připravovat třídy,“ poznamenal ředitel Jindřich Elšík. Podle něj začne škola kompletně fungovat od příštího týdne.

V Gymnáziu Lesní Čtvrť pořádají v posledních prázdninových dnech dokonce adaptační a seznamovací pobyty žákyň a žáků budoucích prvních ročníků a prim.

Třídenní setkání dětí a učitelů se uskuteční v posledním srpnovém týdnu v rekreačním středisku Revika ve Vizovicích a na Ranchi Rovná. „Cílem těchto pobytů je snaha o vytvoření co nejlepších vztahů mezi žáky i učiteli a celková pomoc se začleněním všech studentů do nového kolektivu,“ píše se v motivačního dopisu určeném rodičům dětí.