Hodlá například rozvíjet myšlenku stranické kolegyně Věry Dernie, která navrhovala zřídit v krajském městě takzvanou školku pro důchodce.

Škromach se netají tím, že je rád, že je v poslaneckém klubu další žena. „Nebude to mít ale ze začátku jednoduché, protože Pražané se dívají na politiky z Moravy trošku shora. Bude si muset svou pozici vybojovat. A my jí rádi pomůžeme,“ ujistil Škromach, který byl do Senátu zvolen za hodonínský obvod. Jeho poslanecké křeslo se tím pádem automaticky uvolnilo pro zlínskou zastupitelku Miroslavu Strnadlovou.

Ta je zatím, jak sama říká, poslankyní čtrnáct dní i s cestou. „Pro mě jako pro eléva je dobré, že se mám na koho obrátit. Pan Škromach mi přepustil i svou asistentku, za což jsem ráda. Pro Zlíňany budu mít kancelář v Kvítkové ulici,“ přiblížila Strnadlová.

Se sociální oblastí jí chce pomáhat i krajská radní Taťána Nersesjan, která se oboru věnuje v rámci Zlínského kraje.

Zdeněk Škromach se stal po svém zvolení do Senátu terčem kritiky některých obyvatel Zlínského kraje. Vyčítali mu i prostřednictvím petice, že získal od voličů v kraji téměř devět tisíc preferenčních hlasů a rozhodl se kandidovat do druhé komory Parlamentu za obvod hodonínský. On to však za zradu nepovažuje.

„Byla to logická reakce na povolební situaci. Reagoval jsem na výzvu vedení strany. V rámci jedněch voleb jsme tak posílili dvakrát,“ nechal se slyšet nový senátor s tím, že i Karel Schwarzenberg vyměnil svého času senátorské křeslo za poslanecké a senátoři tak zasedali asi půl roku v neúplném počtu.

„Byla to propagační akce občanských demokratů,“ míní Škromach.