Vše má přitom kuriózní rozuzlení. „O žádné hřiště se nejedná. Je to zatravněné svažité místo mezi domy, které děti využívají k různým hrám. My jsme se jenom rozhodli provést terénní úpravu a vyrovnat to tak, aby dětem třeba neutíkal míč na nedalekou silnici,“ vysvětlil starosta města Jaroslav Končický.

Dodal, že celou věc na začátku projednali se zástupci okolních domů. „Pak však vznikla fáma, že tam bude například třímetrový plechový plot a lidé se také báli ubývání zeleně. To můžu vyvrátit hned. Opravdu tam nebude žádný beton, asfalt ani plot, a zeleně navíc přibude,“ doplnil starosta.

Petici lidé zřejmě podepsali na základě nesprávných informací. „Ano, podepsala jsem to, ačkoliv mám okna vedoucí do silnice a ne k hřišti. Říkali totiž, že tam má být vysoký plot,“ sdělila například obyvatelka nedalekého domu Emílie Polášková.

Tu velmi překvapilo, že by se mělo jednat jen o vyrovnání svahu. „Rozhodně to řeknu i sousedům, aby věděli, jak to doopravdy je,“ slíbila Polášková. Mezi ty, co petici nepodepsali, se pak řadí třeba rodina Berčíkova.

„Nepodepsali jsme to, protože víme, že si děti nemají kde hrát. Ale pokud tu bude jenom vyrovnaný plácek, bude to škoda, klidně mohli přidat nějaké prolézačky nebo skluzavku. A co se týče petice, myslím, že lidé udělali z komára velblouda,“ poznamenala Hana Berčíková.

Informace o celém problému prý najdou Slavičané také v říjnovém čísle zpravodaje, které vyjde na konci září. „Určitě tam vyjde vysvětlující článek, a pokud to ještě nebude někomu jasné, uspořádáme nějakou schůzku. Ovšem nečekal jsem, že z toho vznikne takové nedorozumění,“ přiznal Končický.

Na sídlišti Malé Pole se však neupravuje jenom travnaté prostranství. „V rámci projektu regenerace sídliště opravujeme chodníky, přidáváme parkovací místa a asfaltové hřiště za domy na ulici Okružní dostane nový živičný povrch,“ přiblížil vedoucí odboru investic Miloslav Bača.

Tyto opravy si vyžádají asi tři miliony korun, z toho polovinu hradí ministerstvo pro místní rozvoj. Zbytek půjde z prostředků Slavičína.