Situace se pomalu zklidnila.

„Vyrovnali jsme se s realitou, nic jiného nám nezbylo,“ řekl ředitel nemocnice Libor Palkovský. Padesát lůžek je často využito naplno. Například ve čtvrtek měli v nemocnici čtyřicet sedm míst obsazeno.

„Leží zde pacienti s chronickými nemocemi, po mozkových příhodách, i ti, kteří rehabilitují po operaci,“ popsal ředitel Palkovský. Rozšířil se také provoz endokrinologické, diabetologické a interní ambulance.

Vedení města hledá na současném stavu světlé stránky.

„Jsem spokojen s tím, že jsme přechod na následnou péči zvládli dobře. Nemocnice má v současnosti s pojišťovnou uzavřené dlouhodobé smlouvy,“ konstatoval starosta Slavičína Jaroslav Končický.

Názory obyvatel jsou různé.

„Maminka ležela ve slavičínské nemocnici několikrát a pečovali o ni vždy dobře, ať už tam akutní péče byla, nebo ne. Jen pro personál je to teď určitě náročnější, když tam mají třeba míň pohyblivé pacienty,“ soudí Bohumila Šuráňová ze Slavičína.

„Já jsem díkybohu neměla možnost nemocnici vyzkoušet, ale myslím, že by tam akutní péče měla být. Přece jenom je to do Zlína daleko,“ míní Marie Mrázková ze Slavičína-Divnic.

Starosta i ředitel nemocnice si myslí, že si Slavičínští na změnu zvykli.

„Většina pacientů to bere tak, jak to je,“ míní Palkovský.

„I když samozřejmě se najdou i takoví, kteří by chtěli zpět akutní péči,“ podotkl Palkovský.

Starosta Končický soudí, že to lidé pochopili.

„Nevím o tom, že by si někdo stěžoval,“ dodal ještě.

Iva Chmelová