Celá série výrobků začala v létě takzvaným Slavičajem. Při jeho výrobě město spolupracovalo s bylinnou farmou Květomluva z nedalekých Vlachovic, jejíž šéf Radek Fryzelka složení směsi vymyslel a poté i sám namíchal. Čaj je prý bylinně výrazný, uklidňující, s dominující chutí meduňky a dobromyslu. Ke Slavičaji posléze přibyl Slavidžem, který vyrobila slavná štítenská rodačka Renata Zezulková, známá pod jménem MarmelLady.

„Pro Slavičín jsem vytvořila dvě varianty džemů, jedním je tzv. valašská nutella, tedy švestky s čokoládou, a druhým je mirabelkový džem z výborného ovoce sesbíraného přímo ve Slavičíně,“ popsala Zezulková.Infocentrum ve Slavičíně nabízí řadu netradičních výrobků: městský čaj, džem vyrobený z místních slavičínských surovin, a také historický kalendář.Zdroj: MÚ Slavičín

„Spoluprací s regionálními tvůrci se snažíme ukázat, že i tady u nás, v příhraničním regionu, máme hromadu šikovných lidí, kteří své řemeslo umí. A umí ho velmi dobře,“ říká slavičínský starosta Tomáš Chmela.

Město má také vlastní mošt: a zkuste hádat, jak se jmenuje. Nese přídomek Slavimošt, a pochází z jablek lisovaných přímo na území města. A aby toho nebylo málo, Slavičín se pustil také do výroby vlastního kalendáře. Sám starosta se totiž coby vystudovaný historik nezapřel a shromáždil s přáteli soubor historických fotografií města.

„Na kalendář jsem velmi pyšný, zachycuje totiž dějinné proměny našeho města. Byl to krásný vánoční dárek pro všechny, kteří mají Slavičín rádi, nebo v něm rádi žijí,“ říká Chmela.

Město nechalo vyrobit také dětské omalovánky s motivem města, které dostávají lidé zdarma k nákupu. Děti v nich najdou místního rodáka Jana Pivečku, Pivečkův lesopark, kostel či sochu Vrstvení času od docenta Maria Kotrby. „Vychováváme tak si hrdé Slavičany už odmala,“ uzavřel s úsměvem starosta.