„Bez nových projektů v oblasti bydlení Slavičín nemůže být atraktivní pro mladé lidi, či pro ty, kteří se sem chtějí přistěhovat za prací. Firmy Slavičínska bojují s nedostatkem zaměstnanců. Ti nepřijdou, pokud nebudou mít kde bydlet,“ vysvětlil starosta Tomáš Chmela.

Vzniknout letos mají startovací byty v objektu bývalého hotelu Slavičan a připravuje se lokalita pro rodinné domy na Šabatci. Investice poputují také do bytových domů ve vlastnictví města na sídlišti Vlára či seniorského bydlení v Hrádku.

Ilustrační foto.
Nejčastější jména, nejlidnatější okres? Co víme o lidech ve Zlínském kraji

Díky šetrnému hospodaření v letech 2019 až 2021 se vedení města podařilo připravit rozpočet, který na chod i rozvoj Slavičína pamatuje s historicky nejvyšší sumou – téměř 300 milionů korun.

„Také musím zdůraznit, že město je za uplynulá léta prakticky oddluženo. Letos doplatíme poslední úvěr a nový si brát neplánujeme. Míříme do éry nebývalé finanční stability,“ uvedl slavičínský starosta.

Slavičínu zásadně pomůže očekávané přijetí příspěvku z rozpočtu ministerstva financí v souladu se zákonem o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních skladů Vlachovice – Vrbětice, ve výši 104,3 milionu korun. Do města připutují také desítky milionů korun na dotacích, v jejichž čerpání je Slavičín velmi úspěšný.

„Děkuji členům rady města i zastupitelstva za součinnost při vyjednávání vrbětického odškodnění a za podporu při využívání dotačních příležitostí. Obojí naše město výrazně posune vpřed,“ uzavřel starosta.