„Brali jsme ohled na připomínky občanů, kteří po dílčích úpravách volali, navíc chceme tyto části města komplexně zvelebit," konstatoval starosta Slavičína Jaroslav Končický.

Pracovat se má začít ve čtvrti Vlára už v pondělí. Celá akce by měla trvat do konce září a vyžádá si celkovou investici zhruba šest milionů korun. „Pro tento projekt se nám podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava," dodává Jaroslav Končický.

Mezi ulicemi Na Zastávce a Nad Ovčírnou a mezi prvním a druhým stupněm základní školy tak v květnu začnou vyrůstat nová parkovací místa pro osobní automobily, stávající se opraví.

Nová zámková dlažba nahradí původní na chodnících pro pěší. Na plochách po zrušené silnici budou nově vysazeny stromy a keře. Kromě toho přibudou propojovací chodníky a nové veřejné osvětlení. Prostranství doplní odpadkové koše, lavičky pro odpočinek a také oplocení.

Podobné úpravy čekají také čtvrť Malé Pole, kde se budou kompletně opravovat mimo jiné i dvě autobusové čekárny. U této akce však zatím není vysoutěžen dodavatel stavby, a tak i termín zahájení je prozatím pouze orientační.

Radnice plánuje začít s obnovou Malého Pole počátkem letních prázdnin. Odhadovaná cena by měla být stejná jako u čtvrti Vlára, tedy kolem šesti milionů korun.

„Považuji se za patriota a každá investovaná koruna do mého rodného města je dobře investovaná koruna," hodnotí plán radnice Jiří Otépka ze Slavičína.

Obě tyto městské čtvrti by nově měla propojit také cyklostezka se zpevněným povrchem ze zámkové dlažby. Stavba cyklostezky je ovšem závislá na dotaci, která by pokryla polovinu z plánovaného rozpočtu ve výši dva miliony korun.

„Jedná se o dlouholetý požadavek občanů na výstavbu cyklostezky na velmi frekventovaném místě, kde je dnes možný průchod pouze za suchého počasí, protože se jezdí nezpevněnou polní cestou. Pokud dostaneme dotaci, chceme letos stavět," vysvětlil starosta Jaroslav Končický.

„Cílem je vést cyklisty mimo frekventované komunikace a využít nejkratšího možného spojení čtvrtí Vlára a Malé Pole," dodává. Dodal, že tento krok radnice má přispět i k větší bezpečnosti dopravy ve městě.

ROMAN BUČEK