„Tuto akci pořádáme částečně i pro klientky, aby se seznamovaly se společenským prostředím, aby viděly vystoupení různých mimoškolních organizací, které se dětmi zabývají a jejich mimoškolním programem. Setkává se to u nich vždy s velkým ohlasem. Maminky pokud chtějí, se také mohou zapojit do organizace akce," vysvětlila Veronika Klokočková, pracovnice sociálních služeb. Její slova doplnila i vedoucí Charitního domova Eva Danielová.

„Sice nám počasí malinko zkalilo dnešní slavnost, ale myslím si, že to přesto přese všechno, dobře dopadne. Vedoucí azylového domu měla pravdu.

„Slavnost jsem po dobu, co jsem klientkou azylového domu ještě nezažila, letos se jí zúčastňuji poprvé. Moc se mi to líbí a děti, které tady vystupují jsou výborné. Užívám si to tady," prozradila maminka z azylového domu Pavlína Fajčáková.

A nebyla samotná z maminek a ostatních návštěvníků komu se slavnost líbila. Kousek dál obdivovala umění valašského souboru Trnečka bývalá obyvatelka domova pro matky s dětmi v nouzi Ivana Máčilová.

"Tuto zahradní slavnost si pamatuji z loňského roku, kdy jsem tady ještě bydlela. Proto jsem si dnešek nemohla nechat ujít," usmívala se mladá maminka s kočárkem. Její úsměv byl i z důvodu, že dnes má paní Ivana již svůj vlastní domov.

V pátek bylo na Zahradní slavnosti plno dětí, maminek a návštěvníků slavnosti, ale i dobrovolníků a pracovníků Charitního domova pro matky s dětmi v tísni. Bylo na nich vidět, že se výborně baví. Například svou zručnost, rychlost a šikovnost si mohly děti prověřit v různých soutěžích, které pro ně byly připraveny.

„Mně se nejvíc líbilo stavění věže z kostek, myslím, že se mi to dařilo," pochlubil se malý chlapec Jaroslav Petráš. „ Já jsem se zase nejvíc bavila u hry free koš," doplnila svého bratra Markéta Petrášová.

„Mně se tady taky moc líbí. Nejvíc ale běhání a sbírání kostek na čas," přiznal se jejich kamarád Martin Novotný.

Nejen děti, ale i dospělí mohli také shlédnout a obdivovat malé účinkující, kteří se včera odpoledne při této příležitosti představili. Na slavnosti nechybělo vystoupení klubu Beruška či folklorního souboru Trnečka. Všichni přítomní mohli také nechat oči na orientálních tanečnicích nebo se pobavit vystoupením klubu Zebra. Na závěr slavnosti po předání diplomů a cen si všichni společně zatancovali při závěrečné diskotéce.

„Dnes se mi tu líbí jako vždy. Přicházím sem jako domů a jsem rád, že to zde dobře funguje," ocenil práci pracovníků Charitního domu pro matky s dětmi,náměstek primátora města Zlín Miroslav Kašný, který se akce zúčastnil jako host.