Muzeum totiž spravuje a prezentuje sbírkový fond inženýrů Hanzelky a Zikmunda a pro světoznámého cestovatele a dokumentaristu se stalo přátelským zázemím a je s ním v aktivním kontaktu.

„Pan Zikmund se z pochopitelných důvodů drží v izolaci, ale na oslavu narozenin v okruhu svých nejbližších se velmi těší. Dárek v podobě koláčků určitě ocení, protože má rád sladké. Myslím, že na svůj věk je pan Zikmund v úctyhodné kondici,“ prozradila Magdalena Preiningerová, odborná pracovnice muzea, která se stará o archiv inženýrů Hanzelky a Zikmunda.

Lubomír Traub si v Muzeu jihovýchodní Moravy v doprovodu ředitele Pavla Hrubce prohlédl část věnovanou dvojici H+Z, kde je od ledna instalována výstava věnovaná nedožitým stým narozeninám Jiřího Hanzelky.

„Uvědomuji si, že nyní v době covidové, která mimo jiné zásadně omezuje i možnosti cestování, se slavný odkaz legendární dvojice H+Z stává jedinečným dědictvím zasluhujícím té nejvyšší ochrany. Jsem velmi hrdý na to, že správcem těchto fondů je Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, respektive Zlínský kraj. Je to pro nás čest a pocta,“ řekl náměstek.