Podle pošty není další místo potřeba, městu nevyhovaly podmínky.

I po letech je však ticho po pěšině. A podle všeho se v dohledné době žádné přepážky otevírat nebudou. Se stěhováním před lety nesouhlasili ani obyvatelé, ani město. Zlíňanům vadila špatná dostupnost, Česká pošta ale kontrovala modernějším vybavením a nižším nájmem v nových prostorách.

JEDNÁNÍ SE UŽ USKUTEČNILO MNOHO

„Město nemá ve státním podniku žádný podíl, proto se musí s tímto rozhodnutím smířit,“ konstatoval tehdy mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Dodal, že na téma zřízení příjmových míst vedlo město s Českou poštou mnoho jednání. Plánovala se v prostorách Galerie pod radnicí, v ulici Bartošova i na radnici.

„Ale nikdy jsme se nedohodli. Podmínky, které Česká pošta vyžadovala, byly pro město nepřijatelné,“ dodává mluvčí. Česká pošta totiž očekávala, že se město stane smluvním partnerem.

Pro vznik příjmových přepážek v centru Zlína navíc nevidí důvod.

„Přemístěním pošty dodržujeme platnou legislativu a pobočka je v dané lokalitě v dostupné vzdálenosti,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Přestěhováním pošty tak podle něj k omezení poskytovaných poštovních služeb nedošlo. Další nejbližší pobočky se nacházejí na Jižních Svazích, v Prštném nebo na třídě Tomáše Bati.

Zlíňané si částečně zvykli, na zbytečně dlouhou vzdálenost však poukazují stále.

„Zrovna dnes jsem potřebovala poslat dopis. Dlouho jsem přemýšlela, kdy se na poštu vydat. Pracuji v centru města a zajít na poštu je nejen časově, ale i fyzicky náročné,“ postěžovala si Kamila Matrasová.

Pokud obyvatel Zlína využívá služby České pošty častěji, nachodí sto jarních kilometrů: z centra města na pobočku hlavní pošty ujde totiž téměř kilometr.

„Linka MHD sice staví přímo před hlavní poštou, ale cesta autobusem zabere zhruba stejně času, jako bych šla pěšky. Starší lidi však spojení MHD ocení,“ dodává Zlíňanka.

Město jednání po neúspěchu s Českou poštou podle mluvčího přerušilo. Pokud by však byl ze strany obyvatel velký zájem o zřízení přepážek, začala by radnice o této problematice znovu jednat, ujistil Zdeněk Dvořák.