Na reportéra Deníku čekala v oblíbené Zoo Zlín slonice Kali, Zola, Ulu i nejmladší, teprve čtrnáctiměsíční, Zyqarri.

Jejichž běžný den začíná okolo sedmé hodiny ranní, kdy do pavilonu přichází chovatelé a chystají slonům snídani. Ošetřovatelé musí každé slonici připravit zhruba dvanáct kilo sena do speciálního sudu, ze kterého si ho slonice vytahují jednotlivými otvory.

„Je to pro ně tak nejen snídaně, ale i určitý prvek enrichmentu (obohacení a zpestření prostředí a života zvířat chovaných v lidské péči – pozn. red). Na seně a dalším krmivu si už pochutnává i slůně,“ říká mluvčí zlínské zoo Romana Mikešová.

Zatímco sloni snídají, chovatelé uklízejí ve venkovním výběhu u pavilonu a chystají do výběhu větve ovocných a listnatých stromů.

„Jakmile je výběh uklizen, chovatelé pustí slony z pavilonu do výběhu. Uklízí pak nejen pavilon slonů, ale také ubikace a výběhy dalších zvířat – nosorožců, antilop a lvů,“ popisuje práci ošetřovatelů mluvčí.

Okolo půl desáté dopoledne pak čeká slony pravidelný trénink a kontrola zdravotního stavu všech slonů. „Chovatelé v rámci tréninku také kontrolují, zda nemají sloni nějaké zranění, odřeniny nebo třeba popraskaná kopýtka,“ vysvětluje Mikešová.

Po tréninku ještě sloni zůstávají v pavilonu a dostávají další dávku sena – a to ve stejném objemu jako na snídani.

„Mezitím chovatelé připraví v travnatém výběhu v Karibuni seno, větve ovocných a listnatých stromů, do speciálních „rozmetačů“ nasypou granule. Okolo půl jedenácté pak chovatelé otevřou koridor, který spojuje výběh u pavilonu s výběhem v Karibuni a sloni zamíří do Karibuni,“ popisuje Romana Mikešová.

Denně spotřebují 150 kilo sena

Odpoledne, od 13 do 17 hodin, pak dva rozmetače v Karibuni u přístřešků slonům každou hodinu rozhazují granule.

„Pro slony je to nejen zpestření jídelníčku, ale opět forma enrichmentu,“ doplňuje mluvčí.

V půl šesté pak chovatelé otevírají pavilon. Slonice a slůně se z Karibuni koridorem přemístí do pavilonu, zbývající část dne už zůstanou v pavilonu a v přilehlém výběhu. Následuje také večeře – seno, sláma, mrkev, granule a v neposlední řadě i oblíbené větve stromů.

A jak vypadá takový denní sloní jídelníček?

„Pro tři slonice a slůně tvoří 150 kilogramů sena, 15 kilogramů mrkve, půl vlečky větví ovocných a listnatých stromů a pět litrů granulí,“ vypočítává Mikešová.

Kromě toho dostávají slonice také „tréninkové“ granule, které jim dávají ošetřovatelé za odměnu při tréninku po splnění určitého úkolu. „Mají jiné složení než ty, které tvoří součást denního jídelníčku,“ říká Romana Mikešová.

Rozroste se stádo?

Současné sloní stádo by se mohlo v budoucnu rozrůst.

„Ano, do budoucna plánujeme rozšíření současného stáda o nového sloního samce. Nyní dokončujeme v Karibuni nové chovné zařízení pro slony, které bude patřit mezi tři největší zařízení svého druhu v rámci světových zoo a které právě umožní i chov samce. Pokud půjde vše podle předpokladů, letos na podzim nás čeká stěhování slonic a slůněte do nového pavilonu,“ prozrazuje mluvčí.

A jaká bude oslava svátku?

„Velkou celodenní oslavu u slonů jsme letos uspořádali 19. června, kdy vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša oficiálně pokřtil slůně a oslavili jsme také 1. narozeniny slůněte (Zyqarri se narodil 6.6.2021 – pozn.red.). Na Mezinárodní den slonů tak žádnou akci nechystáme,“ uzavírá Romana Mikešová.