Radnice chce spojit ZŠ Žerotínova a ZŠ Šafaříkova. Učitelé protestují

Jako první se ozvali pracovníci Základní školy Žerotínova. „Zpráva o tom, že radní navrhují sloučit školy, na nás zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Naše škola je naplněna na sto deset procent, má dobré výsledky, ale přesto ji chtějí radní zrušit. A my se ptáme proč? Proč rušit jedinou školu ve městě naplněnou nad sto procent, místo těch, které jsou nenaplněné,“ stěžují si.

K tomuto kroku se radní rozhodli na základě prognóz nepříznivého demografického vývoje, který má pokračovat také v příštích letech. „Základní školy jsou nyní naplněny ze sedmašedesáti procent. Někde jsou minimálně přípustné počty žáků,“ vysvětluje vedoucí odboru školství, kultury a sportuHanaSkácalová.
Podle pedagogů však toto řešení optimální není. „Nyní máme ve městě například problémy s mateřskými školami.

Řada z nich byla prodána, staly se z nich objekty s různým využitím, a teď nám chybí. A slučovat školy, které mají dobrou naplněnost i jméno a zcela jistě do budoucna také kvalitní školský vzdělávací plán, by byla podle mne velká škoda,“ konstatoval Petr Šulák, který za pedagogickou činnost minulý týden obdržel Cenu města Valašské Meziříčí.

Obdobný názor mají na slučování také ředitelé obou základních škol. „Je to pro mne nepochopitelné řešení, stejně jako pro ostatní zaměstnance školy a rodiče dětí,“ uvedl Milan Kardoš, ředitel Základní školy Žerotínova. Nadšený z navržené varianty není ani ředitel ZŠ Šafaříkova Jiří Hruška. „Je to nesmysl. V souvislosti s novým systémem školní výuky budeme spíše všichni potřebovat přidat počet odborných učeben, a ne rušit školy,“ konstatoval Hruška.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika