Téměř třetinu z registrovaných vozidel tvoří škodovky.

„Z celkového počtu 69 667 osobních automobilů, evidovaných k prvnímu červenci letošního roku, registrujeme 19 970 škodovek,“ prozradil vedoucí oddělení registru silničních vozidel odboru dopravy v Uherském Hradišti Václav Valštýn. Tyto evidence se vztahují na okruh motoristů náležících pověřeným obcím Uherské Hradiště a Uherský Brod.

Na trhu tak pořád převažují vozy značky Škoda. „V období dovolených je každoročně méně zákazníků, ale celkově lidé nejvíce kupují škodovky. Zájem je hlavně o fabie a octavie. Škodovky jsou stále nejprodávanější díky dostupnosti a také levným náhradním dílům,“ domnívá se pracovník autobazaru v Kunovicích David Sabák.

Kromě škodovek se podle Sabáka často prodávají vozy značky Volkswagen, Peugeot a Renault. Majitelé autobazarů na Slovácku se shodují, že nejvíce si zákazníci kupují automobily v rozmezí 150 tisíc až 250 tisíc korun a roku výroby 1995 až 2002.

Milan Paroulek z Kunovic se ve svém autobazaru zabývá výhradně prodejem škodovek. „Nejvíce se z nich prodávají felicie z let 1997–2000 a octavie z let 1998–2001. Lidé ale kupují také dražší superby,“ poznamenal Paroulek. Ne všichni zákazníci však nakupují automobil s myšlenkou na cenu náhradních dílů.

„Koupila jsem si nové auto Nissan Micra. Líbil se mi hlavně design, ale je to podle mě bezpečný vůz. Měla jsem už starší typ peugeotu a fiatu. Raději jsem investovala do nového vozidla,“ uvedla řidička Jitka Pospíšilová.

Nejužívanější vozidla:

1. Felicia 2. Fabia 3. Favorit 4. Octavia 5. Favorit, Forman 6. Ford Escort 7. Opel Astra 8. Renault Mégane 9. Volkswagen Golf 10. Ford Fiesta