„Letošní rok patří mezi ty lepší, co se návštěvnosti týče,“ informovala Jarmila Podškubková, vedoucí odboru správy majetku a životního prostředí města Kunovice. Jednou z příčin je podle ní to, že koupaliště v Uherském Hradišti je v tomto roce uzavřené. „Letos jsem byla koupališti jen párkrát, a to hlavně proto, že hradišťský bazén byl zavřený,“ potvrdila Hradišťanka Leona Miklová.

Na kunovickém koupališti mohli jeho návštěvníci využít od prvního otevíracího dne, který byl na začátku června, také nového brouzdaliště, jenž prošlo před zahájením sezóny kompletní rekonstrukcí. „Do brouzdaliště jsme investovali tři sta tisíc korun,“ dodala Podškubková.

Jako průměrnou hodnotí sezónu v Uherském Brodě. „Červen byl velice špatný, ale prázdniny byly dobré,“ uvedl ředitel uherskobrodského koupaliště Delfín Vlastimil Šmíd.

Na ne příliš příznivý začátek sezóny si postěžovali také hlučtí. „V době dešťů na počátku léta jsme úplně zavřeli,“ vzpomíná místostarosta Hluku Antonín Kočí. Ale po upršeném rozjezdu přišlo krásné počasí a koupání chtiví návštěvníci se jenom hrnuli. „V prázdninových měsících jsme mívali v průměru ve všední dny až kolem osmi stovek lidí, o víkendech až čtrnáct set návštěvníků,“ pochvaloval si Kočí, podle kterého byli spokojeni nejen jeho provozovatelé, ale také samotní koupající. „Jezdí k nám i Slováci, kteří si koupaliště nemohli vynachválit, což je toho důkazem,“ sdělil. V plánu mají tamní radní pro příští koupací sezónu dovybavit areál v okolí bazénu dětskými prvky a vysadit další zelení.

„I když to začalo špatně, slunečné počasí v srpnu vše dohnalo, a proto jsme s letošní sezónou spokojeni,“ řekla Zdenka Háblová, provozovatelka přírodního koupaliště Kámen v Ostrožské Nové Vsi, jehož provoz skončil s posledním prázdninovým dnem.