„Provozní doba svahu bude každý den od 9 do 19 hodin,“ informoval Robin Elšík za Svah Zlín.

Ceny skipasů vzrostly

Loni zaplatili dospělí lyžaři za jednu hodinu 250 korun, děti do 15 let a senioři 230 korun. Letos si za lyžování na 250 metrů dlouhé sjezdovce připlatí.

Nově je hodina lyžování přijde na 290 korun pro dospělé a 270 korun děti do 15 let a seniory nad 65 let. Stejně jako minulý rok se mohou sportovci ohřát a občerstvit v Apres Ski Bar.

Vzpomínka na Jana Palacha ve Zlíně? Sedm set metrů dlouhý světelný řetěz
Vzpomínka na Jana Palacha ve Zlíně? Sedm set metrů dlouhý světelný řetěz

„Zdražovalo se letos snad všechno, takže mě to ani nepřekvapuje,“ je s novou cenou smířená lyžařka Ivana ze Zlína, která na svahu učila první obloučky syna Tobiáše. Že by se lyží kvůli ceně vzdala prý nehrozí.

„Lyžování miluju a dražší skipas vykompenzuje to, je máme svah doslova za domem, takže nemusíme nikam dojíždět,“ dodává.

Výuka pro školky i školy z okolí

Svah s délkou 250 metrů je ideální pro děti na trénink prvních obloučků. I proto provozovatelé spolupracují s mateřskými školkami a nabízejí jim výuku lyžování pro nejmenší.

„Projekt má už několik let velký úspěch, tak jsme se v něm rozhodli pokračovat i letos. Nabízíme výuku i pro základní školy, mateřské školy, pololetní kemp i kempy o jarních prázdninách,“ pokračuje Elšík.

Baťův mrakodrap
Lešení kolem Baťova mrakodrapu bude do konce března pryč. Terasu otevřou v únoru

Jak dodává kempy se rychle plní a na některé termíny už zbývají poslední volná místa.

Doprovodný program

Nejen klasickým lyžováním žije svah v centru města. V březnu 2024 jsou naplánované dětské lyžařské závody, zimní sezonu ukonči pravděpodobně v březnu karneval v maskách.

Trolejbusová doprava ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyrazí i trolejbus se speciálním polepem.
Trolejbusy ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyrazil vůz se škálou jejich barev

Až roztaje sníh, ožije svah koncerty. V červnu se mohou lidé těšit na Pražský výběr, Sergei Barracuda, Cocotte Minute nebo Kamila Střihavku. Na konci prázdnin pak plánují pořadatelé druhý ročník festivalu jídla a piva se vstupem zdarma.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Mladá podnikatelka sdílí svou dílnu v centru Zlína

Zdroj: se svolením Ingrid Husákové