Úvěr ale musí radnice vyčerpat do konce května. Řekl to starosta František Pavelka. Úřad se brání s tím, že během přípravy převodu pozemku musel dohledat další doklady ve státním okresním archivu.

Podle výsledku výběrového řízení měla podstatná část závodní dráhy původně skončit v rukou podnikatele Alexandra Cacha. Nakonec si koupi rozmyslel. Stát tedy loni za cenu 3,15 milionu Kč nabídl pozemek Slušovicím. Město si vyřídilo úvěr tři miliony, 150 tisíc korun uvolní ze svého rozpočtu. Původně se radnice bance zavázala, že úvěr vyčerpá do konce března, vzhledem k průtahům se termín posunul do konce května.

Ředitelka brněnského pracoviště ÚZSVM Lenka Kovaříková řekla, že kvůli připravovanému převodu musel úřad dodatečně prověřit doklady, které nově obdržel. „Z nich vyplynula nutnost dohledání dalších dokladů v archivu,“ řekla. Smlouva je nyní ve schvalovacím procesu.

Jednání úřadu se ale zástupcům města nelíbí. „Pan Cach měl smlouvu připravenou okamžitě. Pro nás se připravuje víc než půl roku. To mězaráží,“ reagoval starosta.

Dostihy na dráze ve Slušovicích se navíc podle ÚZSVM konají neprávem. Zlínská společnost S-Media, která dostihové dny pořádá a vlastní podstatnou část pozemků dráhy, totiž odmítla s úřadem podepsat nájemní smlouvu. Podle Davida Skaunice z firmy S-Media byl nájem příliš vysoký - za šest hektarů půdy chtěl úřad 272 tisíc na 8 měsíců. „Úřadu jsem zaslal i odůvodnění. Dostihy tady pořádáme tak čtyřikrát do roka. Někdo se ale i tak musí o pozemek starat. Náklady na jeho údržbu jdou z našeho rozpočtu a jsou nemalé,“ podotkl Skaunic.

Placení se ale zřejmě firma nevyhne, ÚZSVM požaduje po S-Media peníze za bezesmluvní užívání pozemku.