„Jak je všude nasněženo jezdí řidiči nepozorně, takže na silnicích Zlínského kraje došlo k několika nehodám v podobně ťukanců, nedobrzdění, nárazů po smyku do plotu nebo do značek, naštěstí nic vážného,“ řekla Deníku policejní mluvčí Milena Šabatová.

Páteční nehody ve Zlínském kraji. 3. 2. 2023

Provoz podle jejích slov brzdily kamiony stojící nedaleko Bohuslavic u Zlína. V Rožnově pod Radhoštěm i v Jasenné pak byly špatně sjízdné komunikace, stejně jako na Pinduli, či u Doubrav.

Silničáři s příchodem sněžení poslali do terénu většinu techniky. Například na Slovácku podle slov náměstka ředitele Správy údržby silnic Slovácka Jaroslava Miče dopoledne udržovalo vozovky 17 sypačů a šest traktorů.

„Před sedmou ranní jsme poslali do terénu většinu techniky, která vyjela zpočátku na Hradišťsku, s přesunem fronty se pak věnovala také silnicím na Brodsku. Silnice ve Chřibech jsou mokré a sjízdné, v Bílých Karpatech, doufám to zvládneme také,“ uvedl Jaroslav Miča.

Policisté i silničáři upozorňují řidiče, aby jezdili s opatrností, přizpůsobili jízdu stavu vozovky, a pokud nemusí vyjíždět, ať své cesty raději odloží.

„Celé je to o tom, jezdit pomalu a dávat si pozor,“ upřesnila Milena Šabatová.