Na většině území Zlínského kraje přetrvávají od pátečních brzkých ranních hodin sněhové přeháňky, místy pak i prší. Před tvorbou už ledovky varovala v pátek ráno zlínská pobočka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Po chemickém ošetření leží na vozovkách zbytky rozbředlého sněhu. Dnes platí pro Zlínský kraj výstraha před tvorbou ledovky při mrznoucím dešti. Jsme stále v terénu,“ uvedli silničáři na sociálních sítích.

Kluzké silnice si vyžádaly už od nočních hodin několik nehod, nejvíce na Vsetínsku. Dálnici D1 za Hulínem ve směru na Přerov pak zablokoval zapadlý kamion. Ve Zlíně se v ulici Zálešná XII srazila dodávka, trolejbus a osobní auta. Nehoda se podle prvních zpráv obešla bez zranění.

„Od půlnoci evidujeme v celém Zlínském kraji patnáct dopravních nehod. Nelze však říci, jestli jsou všechny v souvislosti s počasím,“ uvedl v pátek dopoledne policejní mluvčí Petr Jaroš.

Podle mluvčího zlínských záchranářů Jakuba Omelky se páteční nehody naštěstí obešly bez zranění.

„Aktuálně řešíme pouze dvě drobné dopravní nehody. Jinak se všechny další nehody zapříčiněné počasím obešly bez zranění,“ uvedl o půl jedenácté dopoledne Omelka.

Podle silničářů jsou v pátek dopoledne silnice sjízdné bez větších problémů, vyzývají však k opatrnosti.

„Od půlnoci jezdíme, a i v tuto chvíli máme nasazeny všechny vozidla, včetně radliček. Všechny silnice na Kroměřížsku jsou sjízdné, avšak s obrovskou opatrností,“ řekl Deníku výrobní náměstek Správy a údržby silnic Kroměřížska Vladimír Ivan .

Tři desítky traktorů a další techniky bylo v zápřahu po celou noc i na Zlínsku.

„Aktuálně je vše odklizené, chlapi jezdili celou noc. V terénu už je jen pár traktorů, které ještě odklízejí rozbředlý sníh, ale jinak jsou všechny silnice bez problémů sjízdné,“ uvedla v pátek ráno dispečerka Správy a údržby silnic Zlínska.