Zlínsko

Od dnešního rána opět sněží.Silnice na Zlínsku zatím nejsou pokryty souvislou sněhovou pokrývkou. Vypadá to, že situace z neděle se nebude opakovat.

„Zatím ošetřujeme oblasti vyšších poloh, jako například Kudlov, Jaroslavice. Situace se nevyvíjí dramaticky, husté sněžení, které předpověděli meteorologové nás zřejmě mine a posune se dál na Slovensko," vyjádřil se optimisticky ředitel Technických služeb ve Zlíně František Kostelník. Podle něj jsou komunikace na Zlínsku ošetřeny ještě ze včerejšího dne a zatím nejsou z Dopravní společnosti hlášeny ani žádné úseky, které by TS museli ihned ošetřit. Slova Františka Kostelníka potvrdil i mluvčí zlínských krajských hasičů Libor Netopil. „Nemáme hlášeny žádné závažné dopravní nehody v souvislosti s dnešním sněžením," uvedl mluvčí hasičů

10.15 - Povodní kvůli přívalu srážek v posledních dnech se zatím bát nemusíme. Vyplývá to alespoň z vyjádření mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. „Vše pochopitelně závisí na počasí. V případě, že by se prudce oteplilo a zapršelo, mohly by lokální povodně hrozit. Zatím ale je v přehradách dostatek místa," vysvětlila Tomíčková.

Slovácko

Sníh a teploty kolem nuly, tak vypadá středeční ráno na Uherskohradišťsku. A počasí tak přináší další dopravní komplikace. Potíže dnes dělá především řidičům kamionů, policisté evidují hned dvě ranní nehody nákladních vozidel. Na výjezdu ze Starého Města na Huštěnovice havaroval kamion, jemuž sjel přívěs mimo vozovku. „U Zlechova zase jiné nákladní vozidlo otočil poryv větru," informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Po osmé hodině ranní se podle webu silničářů stala další nehoda, tentokrát mezi Hlukem a Kunovicemi. Havaroval zde opět kamion, frekventovaná silnice má být aktuálně zcela neprůjezdná.

Vozovky na území okresu jsou sjízdné s opatrností a za snížené rychlosti.

FOTOGALERIE ze Slovácka

Související Šéf silničářů: zásoby soli končí, zima nikoliv

Kroměřížsko

Některé úseky na Kroměřížsku jsou stále neprůjezdné

Na některých místech na Kroměřížsku doprava stále stojí. Zafoukané úseky nejsou průjezdné a na jejich údržbě pracuje veškerá technika silničářů. V současné době už je průjezdná objížďka přes Prusinovice. Podle dispečera ze Správy a údržby silnic jsou však stále některá místa neprůjezdná.

„Pořád jsou místa, kde jsou vzpříčeny kamiony a cestu blokují nehody. Problémy se sjízdností stále setrvají," informoval dispečer SÚS Kroměřížska.

Největší problémy se sjízdností jsou stále na Bystřicku a Holešovsku.

„Aktuálně máme hlášeny komplikace také u Hlinska a Chomýže. Cesty jsou tak zafoukané, že průjezd není možný. Na místě je nakladač a prohazuje cestu," upozornil dispečer.

Další nakladač prohazuje cestu u Bořenovic a u Přílep. Technika bude muset vyjet také do Roštění, Kostelce u Holešova a Pacetluk.

„Snažili jsme se zabezpečit sjízdnost alespoň na hlavních tazích. Problémy jsou ale pořád," dodal dispečer.

V současné době na Kroměřížsku sněžení ustalo. Zítra by situace už měla být příznivější.

„Večer už by snad mohl být klidnější. Naše technika bude ale určitě v terénu a budeme rozšiřovat vozovky. Zítra už by mělo být nad nulou, místy nás možná ještě překvapí smíšené srážky, sněžit by ale nemělo," uzavřel dispečer.

12.26 - u Bystřice je převržena cisterna s naftou

Vytrvalé sněžení dál komplikuje dopravu na Kroměřížsku. Před jedenáctou hodinou došlo u výjezdu z Bystřice pod Hostýnem směrem na Valašské Meziříčí k převržení cisterny s pohonnými hmotami. V současné době je cesta uzavřena.

„Cisterna s přívěsem přepravuje asi jedenáct tisíc litrů nafty. Zatím nemáme informace, zda došlo k jejímu úniku. Cisterna je převržena na bok a přívěs stojí na kolech. Průjezdnost v okolí je velmi špatná," informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Na místě zasahuje jednotka hasičů z Bystřice pod Hostýnem, na cestě je posila ze Zlína.

Dopravu u Holešova komplikovala kolem půl desáté nehoda aut. Došlo zde ke střetu pekařského auta s pickupem. Na cestě byla zpomalena doprava a tvořila se z obou směrů mírná kolona, cesta je průjezdná. Problémy se sjízdností jsou hlášeny také na objízdné trase u Prusinovic.

FOTOGALERIE a VIDEO z Kroměřížska

Související Řidiči pozor, 
i Kroměřížsko čeká opět sněžení

Valašsko 

Sněžení zejména dopoledne komplikovalo život lidem na Valašsku. Do osmé hodiny ranní napadlo podle silničářů do deseti centimetrů sněhu. V současné době je problémem vítr, který způsobuje sněhové jazyky.

Vozovky jsou s opatrností sjízdné. „Hlavní silnice jsou podsolené. Na povrchu ale zůstává sněhová kaše, která působí problémy kamionům. Některé se nerozjedou ani na rovině," přiblížil krátce po osmé hodině ranní jednatel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Na některých místech okresu Vsetín už právě kamiony způsobily krátkodobé zablokování silnic. „Problém byl v lokalitě Hulince ve Valašském Meziříčí a také u Prlova a Pozděchova," uvedl Jaromír Kořistka. Podle jeho slov se dá očekávat, že podobné komplikace se budou opakovat i jinde po celý den.

Silničáři vyslali do terénu prakticky veškerou techniku. Region neustále křižuje dvanáct sypačů a patnáct traktorů s radlicemi.

Na pilno mají od rána kvůli sněhu policisté. Vyjížděli k několika nehodám i uvízlým kamionům.

Pět minut před osmou hodinou se v Huslenkách srazilo osobní auto s autobusem. Podle vsetínské policejní mluvčí Lenky Javorkové šlo pouze o lehký střet, který se obešel bez zranění. Řidiči byli střízliví.

O tři čtvrtě na osm hodin ráno autobus ve Valašském Meziříčí zachytil čtrnáctiletou dívku. Nehoda se obešla bez zranění. „Autobus jel krokem. Dívka vběhla přímo pod něj," informovala Lenka Javorková. Dodala, že autobus dívku jen lehce "ťukl" do aktovky. Žačka poté upadla na zem. Nic se jí ale nestalo. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Jiná nehoda se stala ráno v Rožnově pod Radhoštěm před budovou Mateřské školy 5. května. „Otec zde odvedl do školky své dítě. Když se vrátil k zaparkovanému vozu, zjistil, že mu jej někdo naboural a z místa ujel," přiblížila Javorková.

Potíže mají na sněhu také kamiony. V Prlově sjely ze silnice do příkopu hned dva. „V současné době probíhá jejich vyprošťování. Silnice je střídavě uzavřená. Dopravu, je-li to právě možné, řídí kyvadlově policisté. Řidiči musejí být trpělivý," poznamenala Javorková před 14. hodinou s tím, že kdy skončí vyprošťovací práce, lze jen těžko odhadnout.

Další kamion uvízl na silnici v Loučce mezi obcemi Branky a Podolí na Valašskomeziříčsku. Také ve směru na Bílou na pomezí Valašska a Moravskoslezského kraje. Tam už je ale silnice opět průjezdná. Žádné problémy řidiči nehlásili ze Sirákova.

FOTOGALERIE z Valašska

Související Sníh komplikuje život zvířatům i fotbalistům