Ke komplikacím došlo například na komunikaci vedoucí z Otrokovic do Tlumačova. „Po obchvatu to jezdí, ale úsek z Otrokovic na Tlumačov jsem jel půl hodiny, než jsem se dostal k napojení obchvatu,“ popsal přímo z místa reportér Deníku Lukáš Pařenica. Vozovka je namrzlá. Kritická byla podle něj situace u kapličky. „Směrem na Otrokovice tam stojí asi dvacítka kamionů. Mají vypnutý motor a asi čekají, až to rozmrzne. Nemohou vyjet kopeček k Otrokovicím,“ popsal.

Od rána se kvůli sněžení a namrzající vozovce staly asi čtyři desítky dopravních nehod. „Řidiči by měli jezdit velmi opatrně, dodržovat bezpečnou vzdálenost a na letních pneumatikách vůbec nevyjíždět,“ podotkla mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková. Připomněla kolizi několika vozů u benzinové čerpací stanice ve Zlíně v Prštném anebo asi patnácti vozů mezi Salaší a Bohuslavicemi.

„Jedna z prvních nehod se stala dnes před šestou hodinou ráno mezi Biskupicemi a Luhačovicemi. Řidička na zledovatělé vozovce dostala smyk a vjela do protisměru, kde narazila do protijedoucího nákladního auta,“ popsala mluvčí. Osobní auto se nárazem odrazilo a bouralo do ocelových svodidel u okraje vozovky.

„Lehce zraněnou dvaačtyřicetiletou řidičku převezli záchranáři do brodské nemocnice k ošetření. Na vozech vznikla škoda asi za 230 tisíc korun,“ dodala Bartíková. Kromě tohoto případu se nehody obešly většinou bez jakéhokoliv zranění. „Asi deset nehod ještě čeká, než k nim dorazí dopravní policisté,“ dodala.

Dopravní nehody se naštěstí vyhnuly vozům Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO). Spoje jsou však momentálně podle dispečerů kvůli velkému množství nehod mimo jízdní řády. „Museli jsme přistoupit ke krácení linek a přestupování cestujících, abychom spoje dostali zpátky na jejich časy,“ popsal dispečer Pavel Dostálek. Vozy stály jen kolem osmé hodiny na Kocandě. Nyní už jezdí na všech linkách.

Silničáři nasadili veškerou techniku. „Máme venku patnáct aut a pět traktorů,“ řekl dispečer Správy a údržby silnic Zlínska Pavel Janča. Podle něj jsou problémy na kopcovitých terénech z Napajedel směrem na Halenkovice a Žlutavy.

Zlínské technické služby nasadily na namrzající komunikace ve městě čtyři velké sypače, sedm malých a dva traktory. „Velké sypače a čtyři malé sypáky ošetřují komunikace první třídy. Traktory jsme nasadili na okrajové části jako je Maják či Kudlovský kopec,“ sdělil ředitel

Článek bude aktualizován