Dopoledne na severní sjezdovce leželo přibližně dvacet centimetrů sněhu. „Přes den jsme instalovali sněžná děla a vodu k nim. Začali jsme také s přípravou dětského lanového vleku, tak aby se o víkendu též mohl rozjet,“ přiblížil Roman Křenek, pracovník areálu.

Přírodní sníh sice Valašské hory oděl do bílého, na lyžování je ho zatím málo. „Všechen sníh bohužel spadl v Čechách, tady je ho minimálně. Pokud se situace bude vyvíjet příznivě, chtěli bychom na víkend pro ty nedočkavé připravit alespoň jednu sjezdovku,“ uvedl Jan Mikeska z Pusteven, kde zatím sice nezasněžují, ale vlekaři jsou už v pohotovosti.

„Chtěli jsme také upravit běžeckou stopu, ale je to ještě nereálné,“ dodal Mikeska. Spuštění jednoho vleku o víkendu nevylučují v lyžařském areálu Kohútka.

„Nechceme nic uspěchat, pokud budou vhodné podmínky, zkusili bychom rozjet Malou Kohútku,“ sdělil z hřebene Javorníků Josef Kocůrek.
V oblasti Kohútka-Portáš leželo zhruba patnáct centimetrů sněhu a teplota se pohybovala i přes den kolem jednoho stupně pod nulou.