Kritická místa, jakými byly Držková, Kašava, Podkopná Lhota, Všemina a kopec Syrákov, silničáři sypali. Řidiči by si však měli dát pozor na boční uličky, kde se může vyskytovat několikacenti­metrová vrstva ledu.

„Od pondělí jezdí šestnáct sypačů ošetřujících vozovky. Vše je v dobrém stavu. Přesto je nutné jezdit se zvýšenou opatrností,“ informoval dispečer SÚS Ladislav Váňa.

Přestože se silničáři o cesty starají, na místech, kde sypou drť, se objevuje souvislá vrstva sněhu. I ta je ale podle Váni sjízdná. Kromě SÚS pečují o sjízdnost v krajském městě i Technické služby Zín.

„Všechny hlavní tahy jsou v dobrém stavu. Silnice jsou mokré, místy je na nich rozbředlý sníh,“ sdělil dispečer Technických služeb Zdeněk Šmergl. Upozornil, že komunikace v malých a bočních uličkách mohou být zledovatělé. „Těžko se s tím bojuje, nicméně nemáme hlášené žádné závažné nehody,“ oznámil Šmergl. Dodal, že všechny dostupné vozy jsou v terénu a udržují silnice sjízdné.

Předpověď počasí na nejbližší dny už nepředpokládá větší sněhovou nadílku. „Od úterý 19. ledna zde bude celý den zataženo, pouze ojediněle napadne maximálně jeden až dva centimetry sněhu,“ sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle ní by jediné potíže mohly způsobovat ranní mrznoucí mlhy, zejména ve čtvrtek a pátek, kdy noční teploty klesnou až na mínus devět stupňů. „Sněhové přeháňky očekáváme zase až o víkendu,“ poukázala meteoroložka.

Veronika Vágnerová