Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Snižte od Bělova rychlost, žádají Otrokovičtí radnici

Otrokovice – Nevyspí se, jak by si přál, vstává mnohem dříve, než by chtěl. Za vše prý mohou auta, jejichž řidiči nerespektují na blízké silnici z Bělova do Otrokovic ani stanovenou sedmdesátku. Bohuslav Mareš žije v jednom z paneláků na Štěrkovišti, který je na zmíněné trase.

2.5.2016
SDÍLEJ:

Na úseku zhruba 500 metrů téměř na začátku Otrokovic ve směru od Bělova mohou řidiči jezdit sedmdesátkou. Obyvatelům tamní ulice Štěrkoviště se to ale nelíbí, trápí je hluk v nočních a brzkých ranních hodinách. Požadují zpátky snížení rychlosti na padesátFoto: DENÍK/Jarmila Kuncová

Sedmdesátka je tam povolená pouze na půlkilometrovém úseku. Vlivem toho, že se lokalita takřka ztrácí ve vzrostlém stromovém a travnatém porostu, nabydou podle obyvatele řidiči lehce dojmu, že ještě nejsou ve městě.

„Požadujeme, aby nám tu snížili rychlost zpátky na padesátku, jak tomu bylo asi před pěti lety. Tehdy s nápadem zvýšit rychlost přišlo ministerstvo a město na jejich popud muselo vytipovat lokality, kde se rychlost zvýší. Volba padla mimo jiné na nás. Nám se ale kvůli tomu hůře žije," stýská si Bohuslav Mareš. Inicioval proto sepsání žádosti za Společenství vlastníků jednotek Štěrkoviště 1292.

„Když někde platí padesátka, řidiči jezdí šedesátkou, když je někde sedmdesátka, šoféři jezdí osmdesátkou. Vlivem toho je tu hluk, v létě se nedá spát s otevřeným oknem, k silnici to máme jen nějakých třicet metrů. Hluk nás obtěžuje v nočních a brzkých ranních hodinách. Mě osobně to vzbudí po čtvrté hodině, když lidé začínají jezdit do práce. Pak už nezaberu, to nejde. Nejkritičtější je situace v létě," popisuje Bohuslav Mareš.

Žádost obyvatel o snížení rychlosti evidují na radnici od ledna. Ta slibuje situaci řešit.

„Považovali jsme za nutné prokázat vliv dopravy na uváděný hluk, požádali jsme proto Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje o provedení měření," informuje Josef Tomanovič z oddělení silničního hospodářství otrokovické radnice.

Po obdržení výsledků měření se žádostí chtějí na městě znovu zabývat.

Podle Evy Urbanovské, vedoucí oddělení hluku krajské hygieny, nabídli obyvatelům provést měření v průběhu měsíců dubna až června. „O záměru byla informována i radnice. Nikdo z občanů však doposud krajskou hygienu ve věci měření nekontaktoval, nebylo proto zatím provedeno," vysvětluje Urbanovská.

Snížení rychlosti by mnozí uvítali i kvůli bezpečnosti. „Bylo by to rozumné, silnice je hned za činžovním domem. Na druhou stranu chápu, že někteří řidiči mají tendenci od Bělova valit. Když dojedou sem, vypadá to, že tu nic není. Neuvědomují si, že vjíždí do zastavěného území. Sídliště je tu docela velké, byť z cesty není celé vidět," míní například Soňa Koubová.

„Hlavně motorkáři tu jezdí jako prasata. Věřím, že řidiče to svádí k rychlé jízdě s vědomím, že tu nic není. Jenomže kousek dál začíná stadion, lidé přecházejí přes cestu do lesů, do cesty jim tak snadno může vletět dítě či pes. A řidiči nemají šanci to ubrzdit. Nejezdí tu sedmdesátkou, ale minimálně devadesátkou," zlobí se další z obyvatelek Anna Popelková.

Policisté řadí zmíněný úsek mezi rizikový, snaží se tam podle zlínské mluvčí Lucie Javoříkové dělat namátkové kontroly. Žádná větší nehoda se na místě zatím nestala.

Autor: Jarmila Kuncová

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kabelkový veletrh v Besedě v Otrokovicích.
AKTUALIZOVÁNO
30

Kupte si kabelku. Nošenou, ale s duší

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
1 51

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení