Závodů se mohl zúčastnit naprosto každý z celé republiky, kdo má doma brusle a ustojí na nich. A ani věk v tomto případě nehrál žádnou roli. Na startovní čáru se mohlo postavit i třeba tříleté dítě a nebo i sedmdesátník. „Jde o druhé kolo otrokovického inline poháru z celkových tří. To poslední bude v srpnu. A z něj vzejde i celkový vítěz celého závodu. Protože všechny časy ze všech kol sčítáme," vysvětlil organizátor soutěže Marek Nemček.

Pro někoho to byl jeho úplně první závod. „Hřiště mám kousek za domem, takže tu poměrně chodím často bruslit s taťkou. A na závodech jsem letos úplně poprvé. A myslím, že jsem to zajela dobře," ohodnotila se sedmiletá Nikol Bárová z Otrokovic.

Pro jiného už to zase byla doslova procházka růžovým sadem. A ujet dvě stě metrů za dvacet sekund byla hračka.

Taková pětiletá Eliška Kudláčková ze Žďáru nad Sázavou se na brusle postavila již ve svých třech letech. A hned loni si odnesla stříbrnou medaili z mistrovství v České republice. „Trénovala jsem docela dlouho. A nejhorší je, neleknout se startovací pistole. To už se mi jednou stalo," svěřila se se svou zkušeností závodnice.

Někoho bruslení naopak chytlo poněkud v pozdějším věku. Za to ale natolik intenzivně, že se mu věnuje každou volnou chvíli. Taková je i pětatřicetiletá Petra Korvasová z Veselí nad Moravou. „Začala jsem s bruslením před třemi lety a hned jsem tomu propadla nejenom já, ale i celá rodina. Dokonce jsme se rozhodli i u nás uspořádat závody a založili jsme klub," vysvětlovala. Brusle by prý doporučila naprosto každému. „Člověk si tak krásně vyčistí hlavu od všech problémů," poznamenala žena.

A komu se sobotní výkon moc nepovedl, má nyní šanci ještě dva měsíce zlepšovat svůj výkon. To poslední kolo, třetí, odstartuje v Otrokovicích 18. srpna.