Radnice se současně s rekonstrukcí ulice Mostní pustí i do úprav nevyužitého prostranství mezi točnou MHD a sportovní halou. Vznikne zde odstavná plocha až pro 150 aut.

Desítky aut zde stávají i nyní. Na dosud neupravené ploše však mohli řidiči kvůli nerovnostem riskovat poškození auta. Nikdo jim také nezaručil, že z nezpevněných ploch po dešti vyjedou. Tyto obavy se po úpravě zmírní.

„Stavba řeší úpravu stávajících zpevněných i nezpevněných ploch tak, aby mohly plnit funkci parkoviště s kapacitou zhruba 150 míst pro osobní vozy. Současné zpevněné asfaltové a betonové plochy zůstanou v původním stavu, dojde však k drobným úpravám nerovností povrchu," popsal Jaroslav Černý z odboru koncepce a realizace dopravních staveb zlínského magistrátu.

Místa, kde řidičům hrozilo uvíznutí , ak budou nyní také zpevněna štěrkodrtí spojenou infiltračním postřikem.

„Cílem této stavby je zajistit kvalitnější dopravní obslužnost sportovní haly a zimního stadionu v době konání sportovních akcí," doplnil Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínského magistrátu.

Kromě toho však má nově upravená plocha sloužit i jako prozatímní parkoviště pro obyvatele ulice Mostní.

„Během rekonstrukce Mostní zde budou moci parkovat," potvrdil Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

„Od té doby co se to dá, tak tady často parkuji. Akorát člověk musí vědět kudy a jak jet, aby si neurval vanu," směje se Aleš Koníček, který do Zlína dojíždí za prací z Uh. Hradiště.

„Teď v zimě tam raději neparkuju, bojím se, abych tam nějak nezapadl v bahně nebo naopak ve sněhu," doplnil mladý řidič.

Právě zpevnění odstavné plochy a úpravu vjezdů tak řidiči ocení asi nejvíce. Za možnost bezplatného odstavení je rád i další řidič Marek Slovák.

To tady chybělo

„Taková odstavná plocha mi tu ve Zlíně chyběla. O sto metrů níže už je parkoviště placené. Sice za dvacku, ale za rok se to nasčítá. To se raději projdu a ušetřených pět tisíc ročně pak investuji do rodiny," míní Slovák.

Na ploše mezi sportovní halou Euronics a točnou MHD měl původně vzniknout multifunkční komplex Kaskáda. Investor však od záměru postupně ustoupil. Město pak využilo příležitost a volné pozemky vykoupilo zpět.

„Vyžádalo si to 80 milionů korun. Pozemky jsou však pro město strategické," poznamenal mluvčí města.