Otrokovice se snaží bránit veřejný zájem ve vodárenství. Proto bojují s firmou Veolia Water
„Otrokovická radnice se dlouhodobě snaží bránit veřejný zájem ve vodárenství. Nashromáždili jsme souhrn argumentů proti postupu, kterým byl vyveden předmět podnikání ze společnosti Vodovody a kanalizace Zlín do rukou soukromé společnosti ze skupiny Veolia Water. Ta ji protiprávně ovládla. Tento provozní model byl nastaven nevyváženě a je nevýhodný pro Vodovody a kanalizace Zlín, naopak ale velmi výhodný pro soukromou společnost Veolia Water," říká starosta Otrokovic Jaroslav Budek.
Důsledkem je vysoké vodné a stočné pro odběratele regionu.
„Model není ani výhodný pro samotné akcionáře, tedy mimo jiné i města a obce regionu. Je to situace, kterou jsme byli nuceni řešit žalobou. Spory nás stály už hodně peněz. Stojíme si stále za svými názory. Bohužel se nám dřívější usnesení valné hromady nepodařilo dříve vyvrátit. Až teď, s posledním výrokem Vrchního soudu v Olomouci. Dal nám za pravdu, usnesení valné hromady z roku 2002 je neplatné," dodává starosta.
„Rozhodnutí soudu je pravomocné, a město tak dosáhlo potvrzení správnosti svých postojů. Ve věci dalších šesti valných hromad téže společnosti očekává město Otrokovice doručení písemného vyhotovení rozhodnutí vrchního soudu v nejbližších dnech. Tato rozhodnutí jsou výchozím bodem k řešení komplikované situace ve společnosti Vodovody a kanalizace Zlín," doplňuje informace mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.
V minulosti kvůli problémům patřilo stočné v regionu k téměř nejdražším v Česku, poté díky vstřícnosti společnosti Vodovody a kanalizace platili obyvatelé Otrokovic solidárnější cenu.
„Přiznám se, že ceny vody až tak nesleduji, nicméně slyšela jsem o tom, že u nás v Otrokovicích patřila k nejdražším a radost mi to samozřejmě nedělalo. Na druhou stranu, co jsme s tím mohli dělat? Asi nic. Zaplatit jsem musela, bez vody se nedá být," uvedla pro Deník Irena Pařenicová žijící v otrokovické části Baťov.