„Budova soudu je skrze své umístění a historii pro město velmi významná,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec.

Prodat ji nechce, maximálně dlouhodobě pronajmout, byť za symbolickou částku.

„I v tomto případě by se počítalo s tím, aby prostory mohly sloužit veřejnosti. Je to otázka jednání,“ upřesnil zlínský primátor.

V současné době má městu Zlín s přípravou využití a rekonstrukcí této významné budovy pomáhat ustanovená stavební komise, ve které bude několik architektů. Ta má také využít i některé myšlenky z dříve uskutečněných anket.

Ilustrační foto
Město je prý v dobré ekonomické kondici, i na projekty za stamiliony

„Byla by velká škoda tuto budovu s číslem popisným 3 prodat. Chceme, aby se kvalitně rekonstruovala a sloužila široké veřejnosti. Mnoho občanů neví, že například obsahuje pro Zlín vzácné klenby,“ uvedl náměstek primátora Pavel Brada.

Město mimo jiné chce podnikat kroky k uskutečnění komplexního záměru přeměny budovy i bez součinnosti společnosti EKO-UNIBAU Praha, která vlastní část pozemků přiléhajících k budově. Se společností se o tyto pozemky soudí již několik let. „Máme právní možnosti, jak dát věci do pohybu, byť vedení společnosti EKO-UNIBAU s námi příliš nechce komunikovat,“ naznačil Pavel Brada.

Náměstek Pavel Brada doplnil, že kvůli nevyjasněným záležitostem nebyl záměr na rekonstrukci v bodech programového prohlášení. Tedy dokumentu představujícím hlavní záměry směřování krajského města.

„Nevíme, jak rychle se nám podaří vyřešit tento spor, ale je to pro nás jedna z priorit,“ vysvětlil Pavel Brada.

Deník se snažil zkontaktovat s jednatelem společnosti EKO-UNIBAU Praha Jaroslavem Čechem telefonicky, e-mailem i sms zprávou. Bohužel neúspěšně.

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Trolejbus SOR CITY TNB 12
Nová posila DSZO uleví přetíženým linkám