„Už na semifinále jsme byli mile překvapeni, jak moc talentované děti se do soutěže přihlásily a finálový večer byl ještě zajímavější, napínavější a pro porotu velmi náročný" uvedla organizátorka a ředitelka společnosti Aktivně životem Věra Stojarová.

Porota složená z lektorů Základní umělecké školy Morava to tedy rozhodně neměla jednoduché. Nakonec se však usnesla na tom, že ve zpěvu v kategorii mladší děti byla nejlepší Táňa Zatloukalová z Modré, ve starších pak Anna Šašinková ze Strážnice.

Nejlepším sólovým hudebníkem byl porotou vyhlášen klavírista Teodor Lukšík ze Zlína, v kategorii hudební kapely zvítězila skupina Motýlí )D(efekt z Kuřimi. Prvenství za starší děti v kategorii taneční skupiny si vybojovaly moderní tanečnice Arcoballeno ze Strážnice, v mladších to pak byly děti z projektu „Bojovat srdcem," což jsou romští tanečníci ze Želešic.

„Finále bylo repertoárově velmi pestré a děti předvedly svá maxima. Hlavně si ale soutěž užily a to bylo hlavním cílem talentové soutěže," nechala se slyšet Věra Stojarová.

Vítězní zpěváci si navíc nahrají své první singly v profesionálním studiu Rádia Zlín a společně i s hudební kapelou si zahrají 21. června na Holešovské regatě. Budou tak mít možnost si vyzkoušet vystoupení před skutečně velkým publikem, což je může motivovat k jejich dalšímu rozvoji.

Jako velká inspirace pro talentované děti vystoupili v průběhu večera např. finalista talentové soutěže X Factor kapela Lady Jam anebo mladá česká zpěvačka, která si také prošla např. soutěží Česko-Slovenská Superstar Alžběta Kolečkářová.

„Letošní finále bylo výborné a skutečně na vysoké úrovni. Byla to krásná přehlídka mladých talentů a i rodiče byli nadšení," uzavřela Stojarová.

VŠICHNI SPOLU. Finalisté soutěže se utkali o absolutní vítězství v soutěži a také o možnost vystoupit na festivalu Holešovská Regata 2014.

ROMAN BUČEK