„V soutěži budeme hodnotit především uživatelský komfort, technické řešení, aktuálnost a úplnost informací,“ uvedl mluvčí Zlínského kraje Patrik Kamas.

Podle tvůrců internetových stránek jsou jejich čtenáři stále náročnější. „Moderní je nyní interaktivita. To znamená, že se uživatel sám zapojuje do tvorby webu. Účastní se například anket. Dáváme na stránky také hodně fotografií a videa,“ představil moderní trendy expert na webové stránky Bedřich Horký. Podle dalších tvůrců webů je důležité umožnit čtení webových stránek i postiženým se speciálním čtecím zařízením. Měly by proto existovat i čistě textové verze stránek bez obrázků a animací.

V loňském roce zvítězilo ve Zlínském kraji v soutěži Zlatý erb město Uherské Hradiště a obec Zašová. „Webové stránky vylepšujeme i nyní. Lidé po nás například chtějí, ať píšeme delší zápisy ze zasedání. Ale populární formou. Předěláváme také fotogalerii,“ uvedl správce internetových stránek obce Zašová Zbyněk Mikulenka.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb zveřejní organizátoři v prvním čtvrtletí tohoto roku. Nejlepší webové stránky postoupí do celostátní soutěže. Její vyhodnocení proběhne 7. dubna v Hradci Králové.

Martin Lavay