„Pražští fanoušci přicestovali už do Otrokovic ve značně podnapilém stavu. Házeli z vlaku pivní sklenice a dlažební kostky,“ popsala řádění pražského tvrdého jádra zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Na zápas na Letné dorazilo přibližně čtyři a půl tisíce příznivců domácího celku. Hosty přijelo podpořit asi dvě stě padesát fanoušků. Ty na stadionu je hlídalo několik desítek policistů. Ukázalo se, že jejich přítomnost měla smysl.

Příznivci Sparty totiž brzy po zahájení zápasu rozpoutali peklo. Nejprve házeli na hrací plochu světlice, pak i vytrhali sedadla. Někteří z nich se dokonce svléklo se do půl těla a provokovali okolí.

„Přímo na stadionu jsme zadrželi tři osoby. Jeden fanoušek hajloval, druhý podněcoval k výtržnostem a třetí zaútočil na veřejného činitele. Vytáhli jsme je z davu, který se potom zklidnil,“ pokračovala Javoříková.

Během zápasu byli zraněni dva fanoušci Sparty. Jednoho praštil jiný sparťan utrženou stoličkou do obličeje a způsobil mu tržnou ránu v obličeji. Druhý dostal ránu tomfou. Oba skončili v rukou lékařů.

Bez bitky se neobešlo ani sobotní utkání Bohemians v Olomouci: Fotbaloví fanoušci se poprali na okraji města

Martin Lavay