ČSSD předvolební kampaň ukončila včera. „Volit budu v uherskohradišťské části Mařatice. V sobotu budeme výsledky sledovat ve studiu na sekretariátu našeho krajského výkonného výboru ve Zlíně. Pozváni jsou členové krajského výboru, volebního týmu a také kandidáti z kandidátky," uvedl lídr strany Antonín Seďa.

Komunistická strana Čech a Moravy se sejde po ukončení voleb ve studiu v Krajském výboru KSČM ve Zlíně. Lídr strany Vladimír Koníček si zatím však není jist, odkud výsledky bude sledovat. „Mám možnost jet do Prahy, kam ústřední výbor pozval lídry krajů," informoval Koníček.

Stejnou otázku řeší také jednička krajské kandidátky KDU-ČSL Ondřej Benešík. „Mám dilema. Jsem pozvaný do Prahy, ale rád bych vše sledoval ve Zlíně. Nejsem totiž zrovna nadšený z toho, že bych měl sobotu strávit na D1," prozradil Benešík. Jako každé volby se členové KDU-ČSL sejdou ve zlínské Orlovně, kde sídlí krajská kancelář strany.

Rodině se chce věnovat lídr hnutí TOP 09 Petr Gazdík. „Na dnešek máme s rodinou naplánovaný malý turistický výlet. Doufám, že nám bude počasí přát. K večeru půjdeme společně volit. Zítra se kolem oběda chystám do Prahy, kde se sejdou všichni krajští lídři. Podle informací, které mám ze svého okolí, se spousta lidí bude rozhodovat na poslední chvíli, takže to bude jistě napínavé," tvrdí Gazdík.

Zemanovci se podle Lubomíra Nečase sejdou ve Zlíně. „Náš volební štáb bude v kanceláři na ulici Dlouhá ve Zlíně. Sejdeme se zde v sobotu v 15 hodin. Počítáme s tím, že nás bude kolem deseti lidí. Pan Vratislav Mynář bude v Praze," říká Nečas.

Ve Zlíně se setká také štáb ODS. „Sejdeme se v sobotu ve 14 hodin v naší kanceláři na Štefánikově ulici ve Zlíně. Pozváni jsou všichni kandidáti a volební štáb. Počítám, že to bude kolem 25 lidí,"

Dnešní den věnuje rodině také lídr ANO 2011 Radek Vondráček. „Pátek budu trávit s rodinou. Přijede mi bratr z Brna a společně půjdeme volit. Neplánuji nic velkého. Chceme jen chvíli posedět v rodinném kruhu a povykládat si. V sobotu pojedu do Prahy, kde se sejdeme s lídry krajů a budeme čekat na volební výsledky," popsal Vondráček.

Jak bude volební víkend vypadat u hnutí Hlavu vzhůru? „Volby budeme sledovat v naší oblíbené hospůdce na zlínských Přílukách, zhruba od 17.30 hodin. Sejde se nás kolem dvaceti lidí," tvrdí lídr Tomáš Úlehla.

Volební místnosti se uzavírají zítra ve 14 hodin. První předběžné výsledky však budou známy už dnes.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU