A právě v nové přístavbě se nacházejí prostory pro takzvanou SLM (Selective Laser Melting), technologii výroby lamel a segmentů, a dále pro dokončování forem pro osobáky, kontrolu, expedici a rovněž skladovací prostory.

„Ve vrchních patrech je nejmodernější technologie, 16 strojů, takzvaný 3D tisk. Ten používá ocelový prášek k tisknutí lamel (částí), které se vkládají do forem na pneumatiky, čímž tak dělí bloky desénu. Každá lepší a modernější pneumatika vyžaduje lepší formu,“ vysvětlil jednatel společnosti Libor Láznička. Předtím se gumy podle něj vyráběli klasicky ohýbáním a stříháním plechů. Modernější tvary už ale takto nelze vyrobit.

V nové budově pracuje asi 120 lidí, většina z nich je přesunutá ze starých prostor výrobny forem, nových zaměstnanců přibrali jen pár. Od roku 2015 bylo postupně do Výroby forem v Otrokovicích investováno téměř 28 milionů eur. Nyní ve výrobě forem pracuje 386 zaměstnanců, jejich počet se oproti roku 2015 zvýšil o 82 zaměstnanců napříč všemi pracovními pozicemi.

„Pro letošní rok je plánováno přijetí dalších 15 pracovníků na finální číslo 401 zaměstnanců, abychom byli schopni dále pokračovat v rozvoji našeho oddělení,“ uvedl Ladislav Velič, ředitel Výroby forem Continental Barum.