Do slavičínské sokolovny, kde se sešli zájemci o diskuzi na toto téma, dorazili však jenom čtyři odpůrci a přibližně dvacítka příznivců.

„Pro starší lidi, kteří s hřištěm nesouhlasí, bylo namáhavé sem v takovém počasí přijít,“ zdůvodnila malou účast za odpůrce Vlasta Blažková.

„Ať si děti hrají u kotelny“

Ti, kteří vyrovnání plácku mezi panelovými domy nechtějí, by děti směrovali raději na vzdálenější hřiště u kotelny. „To ale není v našem vlastnictví a majitel požaduje za metr čtvereční tisíc korun, což nemůžeme akceptovat,“ reagoval starosta města Jaroslav Končický.

Kromě hluku a křiku dětí odpůrcům vadí také možné škody na majetku.

„Už tu máme poškozenou zeleň, děti tady i rozbily okno a nikdo se k tomu nepřiznal. Zjišťoval jsem si, kolik stojí výměna moderního plastového okna, a je to od dvou do šesti tisíc,“ upozorňoval jeden z hlavních iniciátorů petice Miroslav Kuja.

Příznivci vyrovnání travnatého plácku se zase pozastavovali hlavně nad nelogickým přístupem některých občanů.

„Vždyť křik tam bude i bez hřiště, děti si tam hrají tak jako tak. Vyrovnání toho místa by jen zvýšilo bezpečnost, aby dětem neutíkal míč na silnici,“ podotkla například Lenka Jordánová.

S tím souhlasil i Přemysl Plášek. „Bydlím v jednom z těch domů a zdá se mi, že už neřešíme hřiště, ale bráníme dětem, aby si tam kopaly. Nikdy mi nepřišlo, že by se jejich křik nedal vydržet,“ poznamenal.

Celé projednávání se však podařilo udržet v korektní rovině a většina připomínek byla k věci. Vše sledovalo šest členů rady města, která bude o osudu travnatého plácku rozhodovat podle svého uvážení i podle průběhu této diskuze.

Nejpozději do konce roku by tak měl být znám verdikt. „V horizontu čtrnácti dní nebo maximálně měsíce o tom budeme jednat,“ přislíbil starosta Končický.

Vášně odstartovalo navezení hlíny

Plánovaná úprava travnatého plácku vzbudila vášně, až když se na místo samotné navezla hlína a proběhlo stavební řízení. Jednasedmdesát lidí podepsalo petici a město kvůli tomu vyňalo hřiště z dotace, kterou dostalo na čtvrtou etapu regenerace sídliště.

„Pokud rada odhlasuje, že plácek vyrovnáme, bude to zahrnuto do žádosti o dotaci příští rok, anebo na to vyhradíme peníze přímo z městského rozpočtu,“ sdělil starosta.