Těm se nelíbí, že je chce Zlín o jejich současné vozy připravit necelé dva měsíce předtím, než se Želechovice stanou samostatnou obcí. Magistrát však tvrdí, že na to má právo a jeho názor potvrdilo i ministersto vnitra.

Hasičská auta z Želechovic chtěla radnice vyměnit za starší vozy z Kostelce a Štípy. Rozhodla o tom Bezpečností rada města Zlína. Její součástí jsou kromě představitelů města i zástupci Integrovaného záchranného systému. Důvodem pro výměnu bylo zabezpečení Zlína na krizové situace. Dobrovolní hasiči z Želechovic s tím však nesouhlasili, jelikož požadavek magistrátu považují za aroganci a vidí v ní finanční motiv.

„Podnikli jsme právní kroky. Nemá cenu dál s hasiči komunikovat. Už nemáme jinou možnost,“ sdělila primátorka Ondrová. Jaké konkrétní kroky magistrát podnikl, však prozradit nechtěla.

„Kdy svá auta dostaneme, záleží na jednání příslušných orgánech. Zatím netuším,“ dodala Ondrová.

Velitel Sboru dobrovolných hasičů Želechovice Petr Dolanský o krocích radnice zatím informován nebyl.

„Zatím mě nikdo nekontaktoval. Komunikujeme však už výhradně přes právničku, která nám poradí, jaké právní kroky podnikneme případně my a jak budeme postupovat dál,“ poznamenal velitel Dolanský.