Gombár chtěl původně po roce a půl z divadla odejít kvůli způsobu řízení a nedostatečné komunikaci mezi herci a vedením. Atmosféra podle něj nebyla tvořivá a svobodná, ale spíše diktátorská. Umělecký soubor se za něj postavil a svými podpisy vyslovil řediteli nedůvěru.

Středeční dvouhodinová schůzka na zlínské radnici, jíž se zúčastnilo kromě klíčových osob také několik zástupců uměleckého souboru a radnice, pomohla podle Gombára konečně napjatou situaci vyřešit.

„V divadle zůstanu. Kvůli hereckému souboru, budoucnosti divadla i osobnímu morálnímu přesvědčení,“ řekl. Dodal také, že má nyní pocit nového začátku. „Chci si však s panem ředitelem znovu ujasnit, že upřímnost nebudeme chápat jako snahu o ohrožení mocenských pozic,“ uvedl umělecký šéf.

Ředitel divadla Sobek slíbil, že bude se zaměstnanci více komunikovat

To, zda Sobek v něčem ustoupil, nechce Gombár komentovat. „Je to spíš otázka na něj,“ domnívá se. „Sám jsem ale slíbil, že budu důslednější a polepším se v administrativní činnosti,“ podotkl. Zdůraznil, že cílem schůzky nebylo rozhodnout o vítězi a poraženém, ale najít k sobě cestu, a myslet tak společně na budoucnost celého divadla.

Ředitel Sobek byl údajně zahlcen prací, takže se vyjádřil pouze prostřednictvím své mluvčí Jarmily Trávníčkové. „Sdělil, že se s panem Gombárem domluvili na intenzivnější spolupráci a komunikaci, což by mělo v budoucnu předcházet dalším nedorozuměním,“ řekla Trávníčková. Bližší informace prý uvést nechtěl. „Domnívá se totiž, že se jedná čistě o interní záležitost,“ dodala mluvčí.

Podle primátorky Ondrové dopadlo setkání velmi dobře. „Obě strany se snažily najít společnou řeč a nakonec došlo ke shodě,“ řekla potěšeně.
Herec Luděk Randár poznamenal, že se atmosféra v divadle konečně očistila. „Vyříkali jsme si, co nás pálilo. Pan ředitel nás vnímavě vyslechl a těšíme se na další spolupráci,“ nechal se slyšet.

Za své kolegy potom řekl, že jsou velmi rádi, že jejich šéf Gombár zůstává. Podle umělce Radoslava Šopíka by totiž jeho odchod ze zlínského divadla znamenal obrovskou ztrátu. „Má vizi a je schopen to s námi i s divadlem někam dotáhnout,“ míní.