„Je to samozřejmě zušlechtění celého prostoru starého hřiště, který byl nevzhledný a nevyhovující,“ svěřila se kronikářka města Věra Kramářová, která podle svých slov na Baťově pamatuje sportování od malička a takový prostor si podle ní jistě sportovci zaslouží.

Stejného názoru je i ředitel místní střední odborné školy Libor Basel, který sice přiznává, že o projektu neví mnoho, ovšem sportování také fandí. „Sportovišť pro veřejnost a zejména pro mladé není nikdy dost. Věřím, že to bude přínosem,“ sdělil Basel.

Ředitel Otrokovické Besedy Marek Obdržálek má podle svých slov starosti s rekonstrukcí jejich kulturního domu, ovšem dění okolo sportovního areálu také sleduje. „Sportovci i veřejnost budou mít v Otrokovicích své místo. Město se v posledních dvaceti letech stále vyvíjí kupředu a tento areál to jen potvrzuje,“ podotkl Obdržálek.

Ivo Kramář, který zastává funkci ředitele otrokovického gymnázia, je v prognózách ještě optimističtější. „Naše gymnázium bude areál velmi využívat. Nepochybně se jedná o správný a promyšlený projekt a je to pro město krok kupředu,“ myslí si Kramář, který je také zastáncem myšlenky, že i kdyby se areál nebudoval v takové míře, stejně by město muselo staré hřiště revitalizovat.

Několik odpůrců areálu ale namítá, že je drahý, zbytečný a jeho provoz bude velmi finančně náročný. To vyvrací místostarosta Otrokovic Milan Plesar, který považuje projekt za důkladně promyšlený.

„V průběhu pěti let se bude o chod starat město, což ho vyjde ročně asi na 1,3 milionu korun. Do budoucna však počítáme s tím, že díky skvělému zázemí, kvalitě umělého trávníku a nabízeným službám budeme ve výhodě před ostatními areály a tím pádem při vysokém počtu uživatelů si areál sám na sebe vydělá,“ nepochybuje Plesar.

Dodal, že vnímá ohlasy, které by si přály jiné využití financí z Evropské unie. „Někdo by tu raději viděl jiné věci, ovšem musím zdůraznit, že peníze město Otrokovice získalo konkrétně na tento projekt, přesně metr po metru, jak je dán,“ vysvětlil Plesar.

Na otázku o cenách služeb pro veřejnost zatím město nedokáže přesně odpovědět. Podle místostarosty budou umělá tráva a další veškerá venkovní prostranství volně přístupné. Ceník relaxačních a regeneračních služeb se teprve chystá.