Obec jej prodala tamější firmě MRB, která se stavebními úpravami za více než čtyřicet milionů korun hodlá začít na počátku příštího roku. Nyní je projekt nového areálu ve fázi vypracované studie a před vydáním územního rozhodnutí. Firma chystá podklady pro projektovou dokumentaci.

„Areál je ve špatném stavu. Hygiena už neprodloužila provoz koupaliště. Nefunguje už druhým rokem. Oprava je nutná, ale obec na ni nemá peníze. Proto jsme pozemek prodali s tím, že na něm musí být zachováno to, co na něm je,“ vysvětlila starostka Sazovic Edita Hrbáčková.

Nový majitel plánuje se současným areálem, který byl dobudován v roce 1989, udělat velké změny. „Pro školu i veřejnost tam bude sloužit nová víceúčelová sportovní hala, rekonstrukcí projde koupaliště a vznikne tam i nové brouzdaliště,“ přiblížil jednatel společnosti Pavel Miklík.

Nejen Sazovičtí, ale i fotbalisté a sportovci z širokého okolí se mohou těšit například také na dvě nová hřiště pro minikopanou s umělým povrchem, šedesát metrů dlouhou dráhu s doskočištěm, dva nově situované tenisové kurty či větší zázemí pro koupaliště. V něm najdou i malé fitness centrum nebo třeba vířivku. Občerstvení bude zajišťovat nová restaurace s bufetem pro letní provoz.