Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Správní úřad zakročil. Stavební práce ustaly

Zlín – Bourání kolejových přejezdů v areálu bývalého Svitu bylo přerušeno. Rozbroje mezi společností SPV 2008 a Sdružení podnikatelů baťovského areálu Zlín (SPBAZ) se budou muset vyřešit jiným způsobem, než tomu bylo doposud.

6.12.2012
SDÍLEJ:

Omezení dopravy v továrním areálu ve Zlíně. Foto: DENÍK/Jan Karásek

Postaralo se o to přestupkové oddělení Odboru právního magistrátu ve výkonu státní správy. Ve čtvrtečních ranních hodinách zaslalo firmám předběžné opatření nařizující zastavení veškeré stavební činnosti na vlečkových drahách a pozemních komunikacích. Tento krok má uklidnit vyhrocenou situaci, která v posledních dnech v areálu nastala.

„Jsme velmi rádi, že se magistrát touto situací zabýval, a že se mu podařilo ji v přiměřeném čase vyřešit. Díky tomuto opatření by se měla situace stabilizovat a vytvořil se prostor pro jednání," doufá právník SPBAZ Jaroslav Juráš.

Samotné vedení zlínské radnice nehodlá do sporu, který se týká podnikatelských subjektů, nijak zasahovat. Již dříve to oznámil náměstek primátora Aleš Dufek.

Současný krok, jak vysvětlil mluvčí Zlína Zdeněk Dvořák, skutečně nepochází z pera vedení radnice, nýbrž ze strany samotného úřadu ve výkonu státní správy. „Ze strany správního orgánu bylo 5.12.2012 vydáno rozhodnutí o předběžném opatření, a to na základě návrhu právního zástupce jedné ze stran. Návrhu o předběžném rozhodnutí bylo vyhověno v plném rozsahu," potvrdil Dvořák.

Autor: Marek Houser

6.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení